Jedna z najciekawszych ubiegłorocznych debiutantek – Cosovel udowadnia, że polska alternatywa cieszy się w Europie rosnącym zainteresowaniem. Po serii dobrze przyjętych koncertów na największych festiwalach, znów wyrusza w europejską trasę. W lutym Cosovel odwiedzi Austrię, Słowenię, Chorwację i Czechy.

Ubiegłoroczne sukcesy koncertowe na scenach m.in. Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Spring Break, Waves Bratislawa, Reeperbahn Festival, Loftas Festival nie przeszły bez echa. Liryczna elektronika uzupełniona klasycznym instrumentarium ponownie zdobywać będzie uznanie poza granicami Polski. Tym razem na celowniku znalazły się kluby i instytucje kultury, co zważywszy na to, że nazwa Cosovel nawiązuje do postaci słoweńskiego modernistycznego poety Srecko Kosovela nie powinno szczególnie dziwić. Co więcej, obok Sorry Boys artystka reprezentowała będzie nasz kraj na największym Europejskim festiwalu nowej muzyki – The Great Escape Festival w Brighton.

Skład koncertowy grupy to oprócz Cosovel, będącej autorką projektu basista i gitarzysta Aleks Polak, perkusistka Wiktoria Jakubowska, VJ Dariusz Skarżyński oraz inżynier dźwięku Krzysztof Kiedo.

1.02 – Maribor, Dvorana Gustaf Pekarna
3.02 – Zagrzeb, KSET
4.02 – Ljubljana, MENT Ljubljana
6.02 – Sežana, MC Podlaga
8.02 – Klagenfurt, Radio Agora
11.02 – Brno, Kabinet MÚZ
12.02 – Praga
19-21.05 – Brighton, The Great Escape Festival

Nie ma więcej wpisów