Po świąteczno-noworocznej przerwie drogie naszym sercom festiwale letnie powracają do uzupełniania swoich programów. Znamy już prawie pełny rozkład jazdy imprez, które odbędą się wiosną w Stanach Zjednoczonych. Daje to nam pewne podstawy do dokładniejszego obstawiania, kto zagości na polskich scenach. Na pierwszy ogień idzie ten największy, czyli Open’er. Zapowiedziano na dziś 3 nowe nazwy, które zdobić będą plakaty kolejnej edycji Gdyńskiego festu. Kto to będzie?

Tame Impala – autorzy jednej z najlepszych płyt 2015 roku – „Current”, które rozpaliło umysły fanów i krytyków. (29 czerwca, Main Stage)

Caribou – mistrz elektronicznych dźwięków i jedna z najbardziej wyczekiwanych przez polską publiczność postaci. (30 czerwca, Tent Stage)

Vince Staples – przez szefa festiwalu uznany za najlepszego hip-hopowego debiutanta zeszłego roku. Po raz pierwszy w Polsce. (1 lipca, Alter Stage)

Ogłoszeni dziś wykonawcy dołączają m.in. do headlinerów Florence + The Machine i Red Hot Chili Peppers. Już teraz kolejne edycja Open’era zdaje się szykować na najbardziej emocjonujące wydarzenie lata. Widzimy się na przełomie czerwca i lipca 2016 w Gdyni!

Nie ma więcej wpisów