Projekt pochodzącego z Białegostoku Rafała KonopkiOcean of Noise – powraca. Po trzech latach od ukazania się debiutanckiego krążka, na który młody muzyk zaprosił znanych artystów z całej Polski, światło dzienne ujrzy płyta pt. „Still In A Dream”.

Nowe wydawnictwo będzie zawierało pięć świeżych kompozycji, które zostały zarejestrowane między październikiem a grudniem w trzech polskich miastach – w Białymstoku, Warszawie oraz w Poznaniu. W tym ostatnim powstawały partie wokalne, które nagrała znana już z poprzedniego krążka wokalistka, Magdalena Noweta.

„Myślę, że Magda czuje stylistykę i ducha projektu Ocean of Noise” – dodaje Rafał Konopka. „A dzięki temu, że spotkamy się tym razem tylko z jej głosem, płyta zyskuje na spójności i wyrazistości.”

Lider projektu także zaznacza, że zawsze chciał nagrać album, w którym będą dominować żywe instrumenty. Tu udało mu się osiągnąć cel, gdyż warstwa instrumentalna to w większości żywe granie z muzykami, z którymi Rafał współpracuje od dawna.

Album – tak jak debiutancki krążek – powstał dzięki stypendium, które Rafał Konopka otrzymał od Prezydenta Białegostoku. To dzięki tej pomocy muzyk może realizować się artystycznie, oraz pokazywać, że także w Białymstoku dzieją się rzeczy warte uwagi. Producentem krążka jest Michał Kupicz znany ze współpracy z wieloma polskimi artystami – zespołem Trupa Trupa, Mitch 8 Mitch oraz Królem. Tytuł „Still In A Dream” sugeruje oniryczne klimaty, jednak słuchacze będą zaskoczeni kiedy usłyszą efekt końcowy. Na dniach ma się pojawić pierwszy, promujący najnowsze wydawnictwo singiel – jedno jest pewne, warto czekać!

Nie ma więcej wpisów