Karuzela festiwalowych ogłoszeń rozkręciła się na dobre. Nie ma dnia, żeby nie płynęły do nas informacje o kolejnych nazwach dodawanych do programów wielu imprez w Europie i na świecie. Najbardziej elektryzującym ogłoszeniem było oczywiście Radiohead. Brytyjczycy stopniowo odkrywają daty festiwali, na któych gościć będą latem. Polscy fani z niecierpliwością analizują kalendarz próbując oszacować prawdopodobieństwo wizyty swoich idoli.

Jak na razie żadna z polskich imprez nie ogłosiła wizyty Radiogłowych, wielu zaś podejrzewa, że miejscem pierwszego po 7 latach koncertu legendarnej kapeli będzie Gdynia. Zeszłotygodniowe ogłoszenia Open’era niestety nie przyniosły takiej informacji. Zamiast tego dostaliśmy między innymi (niestety) Bastille oraz The 1975 (oba 2.07.2016, Main Stage). Dziś Mikołaj Ziółkowski ponownie pojawił się w Radiowej Trójce z niespodziewanym ogłsozeniem. Kto dołącza do line-upu Open’er Festival 2016?

At The Drive-In – sobota, 2.07.2016, Tent Stage

The Last Shadow Puppets – środa, 29.06.2016, Main Stage

LCD Soundsytem – co-headliner razem z Sigur Rós, piątek, 1.07.2016, Main Stage

Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2016, dotychczas ogłoszony ehadlinerami są Florence + The Machine oraz Red Hot Chili Peppers. Obok nich pojawią się m.in. Tame Impala, PJ Harvey, Sigur Rós czy CHVRCHES.

Nie ma więcej wpisów