AlterFest to coroczna kwietniowa impreza, o której przebiegu pisaliśmy już w tamtym roku. Ten mysłowicki festiwal, choć mały, to nie oferuje tylko muzycznych debiutantów znanych tylko swoim znajomym, ale także tych, których nazwy są już dobrze znane. Bo oprócz przyciągania mieszkańców poprzez wielkie nazwiska, chodzi tu przede wszystkim o rozruszanie miejskiej przestrzeni Mysłowic i propagowanie odkrywania nowych muzycznych ciekawostek.

W ciągu paru lat swojej działalności Łukasz Prajer oraz Stowarzyszenie ART IN zdążyło zaznajomić lokalną publikę z dźwiękami serwowanymi chociażby przez Fair Weather Friends, Oxford Drama, Marte, Mikromusic, Rebekę, xxanaxx, Coals czy grupę zimowa. Czasem jednak sam pomysł i miłość do muzyki nie wystarcza, dlatego utworzono właśnie crowdfundingową zbiórkę, dzięki której można wesprzeć organizację i promocję tego wydarzenia.

Tegoroczna lista artystów nie jest jeszcze znana, ale wiemy, że zbliżająca się edycja potrwa w terminie 21-23 kwietnia. Podczas tych trzech dni będziemy mogli się spodziewać blisko dziesęciu wykonawców pochodzących z różnych miejsc i pokazujących swoją stylistycznie różnorodną twórczość.

Nie ma więcej wpisów