5   +   1   =  

Luty i marzec w polskich klubach będą należeć do Daniela Blooma. Muzyk zaraz po premierowym występie w studiu im. Agnieszki Osieckiej, ogłosił trasę koncertową promującą wydany pod koniec ubiegłego roku krążek „Lovely Fear”.

Podobnie jak na deskach sceny radiowej Trójki, podczas występów muzyka będzie wspierać Tomek Makowiecki, ale nie obędzie się bez niespodzianek i gości specjalnych. Materiał z najnowszej płyty zabrzmi w ośmiu miastach – szczegółową rozpiskę znajdziecie poniżej. Solowy album Daniela, który na sklepowych półkach ukazał się w listopadzie 2015 roku zebrał znakomite recenzje i został bardzo ciepło przyjęty przez fanów. Płyta została nagrana z pomocą wielu gości – nazwisk doskonale znanym miłośnikom polskiej muzyki. Wokalnie na krążku udzielają się Mela Koteluk, Gaba Kulka, Iwona Skwarek z duetu Rebeka, Marsija, Jon Sutcliffe i wspomniany już wcześniej Tomek Makowiecki. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był utwór „Katarakta”, nagrany z gościnnym udziałem Meli Koteluk.

Daniel Bloom to muzyk kojarzony głównie ze światem muzyki filmowej. Na swoim koncie ma ścieżki dźwiękowe do takich obrazów jak „Wszystko co kocham”, „Nieulotne” czy „Tulipany”. Przy tej ostatniej współpracował z Leszkiem Możdżerem, za którą artyści otrzymali nominację do Orłów.

Oto pełna lista koncertów promujących album „Lovely Fear”:

25.02 – Poznań, Blue Note
26.02 – Wrocław, Stary Klasztor
27.02 – Łódź, Wytwórnia
01.03 – Warszawa, Hybrydy
03.03 – Katowice, KluboGaleria SARP
04.03 – Kielce, Bohomass Lab
11.03 – Gdańsk, Stary Maneż
12.03 – Olsztyn, Arte Klubogaleria

Nie ma więcej wpisów