OFF Festival swoim eklektyzmem zaskakuje nie od dziś. Kolejna, jedenasta już edycja katowickiej imprezy nie będzie odstawać od poprzednich i po kilku pierwszych rozdaniach budzi coraz większe zainteresowanie publiczności.

W tym rozdaniu Artur Rojek wyłożył kolejne asy. Do ogłoszonego kilka dni temu noiserockowego duetu Lightning Bolt dołączył przygotowujący właśnie nowy album raper GZA, członek składu Wu-Tang Clan, punkowo-grunge’owa legenda z Seattle Mudhoney, która po wielu latach wróciła do swojej rodzimej wytwórni Sub Pop oraz obiawienie na szwedzkiej scenie hip hopowej, raper Yung Lean.

Po 17 lat przerwy w działalności powróci shoegaze’owa grupa Lush, która przypomni swój rewolucyjny materiał z przełomu lat 80′ i 90′. Spore emocje budzą również podopieczni Ninja Tune, czyli norweski elektroniczno-jazzowo-rockowy projekt Jaga Jazzist. Z kolei Scenę klubową reprezentować będzie producencki duet Andrew Weatherall i Roman Flügel, który zna każdy fan muzyki techno i house.

11. edycja OFF Festival Katowice odbędzie się w dniach od 5 do 7 sierpnia. Do tej pory potwierdzono już występy: GusGus, Napalm Death, SBB, Sleaford Mods, Brodka, Daniel Avery, Clutch, Beach Slang, Flatbush Zombies, Machinedrum.

Nie ma więcej wpisów