Niespełna dwa lata po wydaniu „Water On Mars” The Shipyard wraca z kolejną, trzecią już długogrająca płytą i znów zaskakuje.

Krążek zatytułowany „Niebieska Linia” to jedenaście kompozycji, pełnych nowofalowych, przestrzennych gitar połączonych z melodyjnym rockowym brzmieniem i psychodelicznym wokalem Rafała Jurewicza. Fani grupy doszukają się tu nawiązań zarówno do The Cure, jak i do Joy Division czy My Bloody Valentine.

„To płyta o czasach, w którym żyjemy. O bliskości, której wszyscy potrzebujemy a która staje się coraz większym luksusem.  Myślę, że dzięki przeważającym na niej tekstom w języku polskim „Niebieska linia” jest bardziej nośna od naszych poprzednich dwóch płyt.” – mówi Piotr Pawłowski, basista The Shipyard.

Prace nad płytą trwały kilkanaście miesięcy. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów muzycy zaprosili do udziału w nagraniachcgości – tym razem głównie ze środowiska jazzowego m.in. Sławka Jaskułkę i Jędrzeja Wróblewskiego. Nad brzemieniem czuwał Piotr Pawlak odpowiedzialny również za debiut grupy „We Will Sea” oraz Bodek Pezda znany m.in. z Agressiva 69″.

Album swoją premierę będzie miał 19 lutego. Tego samego dnia The Shipyard wystąpi w Trójce, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Nie ma więcej wpisów