W pierwszych tygodniach roku Nowa Jerozolima zaprezentowała swój elektroniczny rozkład jazdy w sezonie zima – wiosna 2016 i co tu dużo mówić – po raz kolejny udowodniła nim swoją klasę. I jak tu odmówić sobie imprez, skoro zapowiadają się tak dobrze?

Już 19 lutego mury nowojerozolimskiej twierdzy odwiedzi reprezentant wytwórni Ostgut Ton Tobias, aktywnie działający na scenie od niemal trzech dekad. W tym czasie zdążył przejść przez wiele etapów muzycznego wtajemniczenia, grywając zarówno ambient, acid, trance, house, a na klasycznym techno kończąc. Na pewno można liczyć więc na stylistyczne zaskoczenie i wysoki poziom z niemieckiej szkoły techno. Obok niego za konsolami pojawią się także Anja Kraft, Deas oraz Kuba Otłowski, Tika Milano i Marcin Cudny na scenie bocznej.

Zenker Brothers to żywy dowód na to, że z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciach. Dario i Marco razem produkują, grają, miksują, a od pewnego czasu są również władają własną wytwórnią płytową Ilian Tape. Do tej pory ze swoimi setami mieli okazję zaprezentować się w Polsce na płockim Audioriverze i krakowskim Unsoundzie, a kto miał okazję ich posłuchać, na pewno potwierdzi, że był świadkiem solidnej roboty przypominającej najlepsze czasy rave’ów.

W ten sam weekend co bracia Zenker za deckami w Nowej Jerozolimie stanie także Jimmy Edgar – pochodzący z Detroit producent i DJ, złote dziecko elektroniki, które mimo swojego młodego wieku w swojej karierze przebyło krętą drogę romansując z wieloma gatunkami i stylistykami. Początkowo obracał się bowiem w nurtach bardziej IDM-owych i eksperymentalnych (a nawet hiphopowych), podczas gdy teraz – jako właściciel obiecującej wytwórni Ultramajic zwrócił się bardziej ku modnemu rytmowi 4/4 i wychodzi mu to całkiem dobrze, biorąc pod uwagę zarówno ostatnie solowe EP-ki, jak również duet ADEN czy JETS, który współtworzy razem z Machinedrumem. W Warszawie Jimmy wystąpi po raz pierwszy od 2010 i zaprezentuje mieszankę techno, r’n’b i jak sam czasami mówi erotyki. Cóż – lepszej reklamy zrobić sobie nie mógł.

Alan Fitzpatrick to kolejna interesująca technopostać spod znaku wytwórni Drumcode, założonej przez Adama Beyera. Wydanie debiutanckiego albumu i przychylne przyjęcie LP „Shadows In The Dark” potwierdziło jego talent producenta, a sety na żywo niewątpliwie poświadczają, że umiejętnie buduje on napięcie i zapewnia zabawę na najwyższych obrotach – umieszczenie nazwiska Alana na najwyższych miejscach w rankingu Top 100 na Beatporcie też na pewno nie zdarzyło się bez powodu. Lepiej kupić bilety przed wyczerpaniem się kolejnej ich puli!

Swój doskonały album „Power of Ten” będzie w Warszawie 1 kwietnia (to nie Prima Aprilis!) promował Stephen Bodzin – który przez 25 lat pracy twórczej wielokrotnie miał okazję potwierdzić swoje umiejętności na żywo. Co ważniejsze, mimo długoletniego doświadczenia nadal potrafi zaskoczyć i naprawdę nie wiadomo, jakich wariacji spodziewać się tym razem, szczególnie że jego zeszłoroczny krążek to naprawdę wciągająca i obowiązkowa pozycja na playliście każdego wiksiarza.

Drugi tydzień kwietnia w klubie będzie należał do reprezentacji klubu Watergate znad Szprewy – b2b zagrają Tiefschwarz oraz Matthias Mayer.

Tiefschwarz to absolutni klasycy sceny tech- i deep-house ze Stuttgartu. Ich kariera toczy się już od lat 90., gdy w swoich produkcjach szerzyli miłość do głębokich brzmień house’owych. Pierwsze produkcje ukazywały się w labelu Continuemusics , a potem w wytwórni słynnego François Kevorkiana Wave Music (polecamy klasyk Music i cały album RAL9005 z 2001. Tiefschwarz to autorzy wielu znakomitych remiksów dla wykonawców takich jak Ultra Nate, Missy Elliott, Hurts, Cassius czy Masters At Work.
W ostatnich latach ich styl ewoluował w kierunku mocniejszych, technicznych brzmień i między innymi dlatego w Nowej Jerozolimie wystąpią back 2 back z reprezentantem Hamburga – Matthiasem Meyerem (Watergate Night). Meyer odwiedzał już mury warszawskiego klubu w styczniu 2014 – powodzenie tej imprezy sprawiło, że usłyszymy go u nas znowu.

Absolutnym hitem okazało się ogłoszenie występu Tigi pod koniec kwietnia. Kanadyjczyk to niezwykle ceniona postać w świecie DJ-ingu, która od lat ściąga tłumy na swoje występy. Występ Tigi w Nowej Jerozolimie odbędzie się w ramach trasy promującej jego najnowszego albumu, którego premiera już 4 marca. Tiga działa na scenie elektronicznej od lat 90′, jest autorem takich klasyków jak „Sunglasses At Night” czy „You Gonna Want Me”, „Shoes” i „Bugatti” oraz remiksów m.in. dla Depeche Mode, Moby’ego czy LCD Soundsystem. Kto był na jakimkolwiek jego występie w Polsce, z pewnością pojawi się w NJ 22.04.!

Na początku maja klub gościć będzie duet Adriatique, który stanowią dwaj kumple – Adrian Shala i Adrian Schweizer, mający okazję swoją twórczość wydawać w Cityfox, Culprit, Wolf & Lamb, Supernature, My Favorite Robot oraz hamburskim Diynamic, odpowiedzialny za ich „Deep in the Three” z 2011 i „Rollox EP” z 2014. Obecność chłopaków na popularnych w NY eventach z cyklu The Cityfox Experience czy imprezach na Ibizie potwierdzają wysoki poziom ich warsztatu oraz każą wyczekiwać ich pojawienia się w stolicy.

Końcówka maja należeć będzie do Mano Le Tough – pochodzącego z Irlandii, a mieszkającego oczywiście w Berlinie DJ-a i jasno świecącej gwiazdy międzynarodowej sceny tanecznej z wyższej półki. Sam o swojej muzyce mówi, że stara się by tworzyła emocjonalny rezonans, nie będąc jednocześnie zbyt sentymentalną; stanowiła połączenie między twórcą a słuchaczem na wyższym poziomie i była czymś więcej niż tylko machaniem rękoma do setu w klubie nad ranem. Artysta czaruje swoich fanów klimatycznymi setami od wielu lat, stanowiąc łakomy kąsek zarówno na światowej klasy festiwalach jak i klubowych intymnych wydarzeniach.

Szczegółowy imprezowy rozkład jazdy prezentuje się następująco:

19.02 – Tobias.
11.03 – Zenker Brothers
12.03 – Jimmy Edgar
18.03 – Alan Fitzpatrick
01.04 – Stephen Bodzin („Power of Ten” Official Album Tour)
08.04 – Watergate Night (Tiefschwarz b2b Matthias Meyer)
22.04 – Tiga
29.04 – GiGi’s Bday
7.05 – Adriatique
25.05 – Mano Le Tough

Nie ma więcej wpisów