Ostatni album warszawskiej grupy Tides From Nebula ukazał się w 2013 roku, teraz zespół powraca z nowym krążkiem, i co za tym idzie – z trasą koncertową. Najnowsze dzieło jednej z najlepszych europejskich kapel post-rockowych pt. „Safeheaven” ukaże się 6 maja nakładem Mystic Records.

Zaraz po premierze zespół rozpocznie europejską trasę koncertową odwiedzając m.in Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Włochy czy Niemcy. Na koncerty w Polsce niestety musimy poczekać do jesieni. Nowa płyta ma wnieść dużo zmian. Panowie zajęli się jej produkcją samodzielnie pracując w gdańskim studiu Custom34 oraz we własnym Nebula Studio w Warszawie.

TFN

Jak sami muzycy przyznają proces powstawania albumu był spontaniczny, bliższy temu z debiutu, jednak płyta jest zdecydowanie odważniejsza i mroczniejsza. Warto też zaznaczyć, że w jednym z utworów pojawi się żeński wokal! Pełną listę utworów, które znajdą się na „Safeheaven” oraz okładkę, która wbrew pozorom wcale nie jest grafiką, a autentycznym zdjęciem, możecie znaleźć poniżej.

Lista utworów:

1. „Safehaven”
2. „Knees To The Earth”
3. „All The Steps I’ve Made”
4. „The Lifter”
5. „Traversing”
6. „Colour Of Glow”
7. „Home”

Nie ma więcej wpisów