Już 6 marca odbędzie się jedyny w Polsce koncert Petite Noir. Pod tym pseudonimem kryje się pochodzący z Kapsztadu ale mieszkający w Brukseli 24-letni Yannick Ilunga.

W styczniu ubiegłego roku wydał swoją debiutancką EP-ke pt. „The King of Anxiety”, która wręcz pochłonęła uwagę mediów i melomanów. Dzięki dużemu zainteresowaniu jego twórczością młody muzyk szybko podpisał kontrakt płytowy i jeszcze w tym samym roku, na sklepowe półki trafiła jego pierwsza długogrająca płyta pt. „La vie est belle (Life Is Beautiful)”.

Jego muzyka intryguje, Yannick miesza w niej duszę Afryki z elektroniką. Ale na płycie słychać więcej gatunków, które przemykają dyskretnie w kolejnych kawałkach – są elementy bluesa, jest r&b, jest nawet hip-hop.

Mimo młodego stażu Petite Noir zdążył już zaliczyć kilka świetnych koncertów, między innymi występował na scenach festiwali SXSW czy Meltdown, a także supportował takie gwiazdy jak Foals i Solange Knowles. Już 6 marca polscy fani światowego popu będą mieli okazję zobaczyć tego młodego chłopaka w akcji. Petite Noir zagra w warszawskim klubie Hybrydy – koncert będzie promował wydaną w październiku 2015 wspomnianą wcześniej płytę „La vie est belle (Life Is Beautiful)”.

Kiedy: 6 marca (niedziela)
Gdzie: Warszawa, Klub Hybrydy (ul. Złota 7/9)
Start: 19:00
Bilety: 55/60 PLN

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów