Na swój powrót kazała czekać 6 lat. Nic dziwnego, że jej czwarta płyta jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Brodka udostępnia pierwszy singiel i zwiastuje nowe brzmienie.

Krążek „Clashes” pojawi się 13 maja. Według informacji podanych na stronie festiwalu Eurosonic Noordeslag producentem krążka jest Noah Goergeson, znany ze współpracy z The Strokes, Charlotte Gainsbourg czy Natalią Newsom. Pierwszy singiel zatytułowany „Horses” artystka zaprezentowała na antenie radiowej Trójki kilka dni temu, teraz dzieli się nim z fanami.

Utwór wskazuje na kolejny zwrot brzmieniowy w twórczości Brodki. Tym razem na chwilę odstawia taneczną elektronikę i sięga po akustyczne i elektryczne gitary przywodzące na myśl trochę skandynawską melancholię, przeplatane linią wokalną spod znaku Bat For Lashes. Dużo w tym świeżości, intrygującego niepokoju i tajemniczości, która podsyca apetyt na więcej. Artystka lubi zaskakiwać każdym krążkiem i to jedyne czego w przypadku „Clashes” można być pewnym.

Nie ma więcej wpisów