Czwarte już ogłoszenie jedenastej edycji katowickiego Tauron Nowa Muzyka na antenie Radiowej Trójki przyniosło nam artystę, który wystąpi na koncercie zamknięcia festiwalu – Kamasiego Washingtona oraz brytyjskiego reprezentanta elektroniki – Actressa.

Pod pseudonimem Actress kryje się Darren J. Cunningham – byrytyjski DJ i producent, eksperymentujący w swoich nagraniach z ciężkim outsider house, minimal techno i R&B zmieszanym z muzyką konkretną. Jego ostatnia płyta pochodzi z 2014 („Ghettoville”), ale ostatnimi czasy współpracował też z London Contemporary Orchestra, a efekty ich kolaboracji można było zobaczyć na Boiler Roomie 10 lutego tego roku.

Kamasi Washington to z kolei autor jednej z piękniejszych płyt jazzowych ubiegłego roku – „The Epic”, ale występował też gościnnie na „To Pimp a Butterfly” Kendricka Lamara oraz EP-ce „The Beyond / Where the Giants Roam” Thundercata. Kamasi to nie tylko utalentowany saksofonista, ale również producent, kompozytor i frontman bandu, nie mówiąc już o jego talencie wokalnym w postaci pięknego tenoru, który przyniósł mu największą sławę. Na koncercie zamknięcia usłyszymy Washingtona w towarzystwie zespołu The Step.

Poza wymienionymi artystami na terenie katowickiego Muzeum Śląskiego pojawią się pod koniec sierpnia także: Fat Freddy’s Drop, Battles, Snarky Puppy, Roots Manuva, The Orb, King Midas Sound & Christian Fennesz, Floating Points Live, Oneohtrix Point Never, Roni Size & Dj KRUST Presents Full Cycle Sound, Deadbeat, Benjamin Damage, Levon Vincent, Lubomyr Melnyk, AUX88, Matrixxman, Kid Simus, Beneficjenci Splendoru, Slalom, Lubomyr Melnyk, Stara Rzeka czy Smolik / Kev Fox, Kassem Mosse oraz Tiga.

Nie ma więcej wpisów