Młody Brytyjczyk zawitał na duże sceny w 2011 roku, kiedy to zastał zaproszony na scenę „młodych zdolnych” prezentowaną przez BBC na festiwalu Glastonbury. Wzbudził niemały zachwyt swoim klasycznie rockowym podejściem do muzyki. Nikogo nie zdziwiło więc, że już rok później mogliśmy się cieszyć jego długogrającym, imiennym debiutem.

Jake Bugg zaprezentował się światu jako bard, chłopak z gitarą, nie ważne czy akustyczną, czy elektryczną, który postawił na proste, jedno instrumentowe aranżacje i retro brzmienie, przywołujące na myśl klasyków jak Johnny Cash czy Jimi Hendrix. Między innymi tych dwóch Panów wymienia, jako swoje inspiracje. Imienny debiut osiemnastoletniego wówczas Bugga bez pardonu wdarł się do świadomości melomanów na całym świecie, a sam, obdarzony charakterystyczną barwą głosu młody artysta pojawiał się na scenach pod każdą szerokością geograficzną.

Idąc nieco za ciosem, już rok po debiucie ukazał się kolejny materiał. W 2013 roku do naszych rąk trafił krążek „Shangri La”. Utrzymany w tym samym retro stylu brzmiał jak „Jake Bugg” po silnej dawce kofeiny. Album nie zyskał już tak wielkiej przychylności fanów, a na kolejną odsłonę twórczości młodego barda musieliśmy czekać prawie 3 lata.

Na przełomie ostatnich dwóch tygodni otrzymaliśmy dwa zupełnie różne kawałki zapowiadające trzecie wydawnictwo Jake Bugga. Pierwszy z nich, tytułowy „On My One” jest głęboko zakorzenione w dotychczasowym dorobku artysty. Kolejny, będący oficjalnym singlem promocyjnym „Gimme The Love” to naładowany rockową energią i wsparty bogactwem aranżacyjnym pełnokrwisty festiwalowy banger. W każdym dźwięku piosenki słychać, że przez ostatnie 3 lata Jake dojrzał nie tylko wiekiem, lecz także jako artysta.

„On My One”, w większości samodzielnie wyprodukowany przez artystę, trzeci album Jake’a Bugga ukaże się 17 czerwca. Poniżej możecie zapoznać się z zapowiadającymi go kawałkami oraz pełną tracklistą płyty.

„On My One” tracklist:
1. „On My One”
2. „Gimme The Love”
3. „Love, Hope and Misery”
4. „The Love We’re Hoping For”
5. „Put Out The Fire”
6. „Never Wanna Dance”
7. „Bitter Salt”
8. „Ain’t No Rhyme”
9. „Livin’ Up Country”
10. „All That”
11. „Hold On You”

Nie ma więcej wpisów