Klubokawiarnia CH25 ponownie zaprasza na muzyczny weekend. Na Chłodnej weekend zaczynamy już w czwartek mocnym uderzeniem. Na scenie CH25 zagrają pochodzący z Wrocławia Dead Snow Monster oraz projekt Darka Dąbrowskiego – Bobby The Unicorn. Zabójcze tempo, brudne, histeryczne dźwięki gitar i energiczne riffy – to sposób na skumulowanie niesamowitej ilości energii drzemiącej w chłopakach z Dead Snow Monster i jakby nie patrzeć – ich znak rozpoznawczy. Nikogo już więc nie dziwi, że w przypadku tej grupy wraz z nowym materiałem dostajemy energię w czystej postaci opakowaną w rock’n’roll’owe dźwięki.

Bobby The Unicorn to solowy projekt Darka Dąbrowskiego, celowo niedoskonały, oddający atmosferę najciekawszego okresu muzyki. Jego kariera rozpoczęła się w 2012 roku od EPki „Bravery”. Następujący po niej rok wypełniony koncertami utwierdził Darka w przekonaniu, że pora stworzyć materiał pełnometrażowy. Tak w 2014 roku ukazał się fantastyczny longplay „Utopia”.

W piątek 18 marca zagrają szczeciński tsar oraz warszawski Control The Weather. tsar to projekt powstały w maju 2014 roku w Szczecinie, prezentujący połączenie post-rocka, alternatywy i elektroniki. Ich fonograficzny debiut – mini album „tsar” – ukazał się w czerwcu ubiegłego roku.

Natomiast Control The Weather to trzech warszawskich muzyków produkujących eklektyczny avant pop. Wiosną 2015 ukazał się ich debiutancki album długogrający zatytułowany „KYNODONTAS”. Co ciekawe, zyski ze sprzedaży albumu są przekazywane Fundacji Otwarte Klatki, która która walczy o prawa zwierząt hodowlanych.

Zaś w sobotę Chłodna zamieni się w Analog Basement – „Wypełniona instrumentami piwnica. Ciepłe delikatne oświetlenie. Pudło z płytami winylowymi leżące przy ścianie. W kącie analogowe syntezatory i stare samplery, na środku wzmacniacze gitarowe i zestaw perkusyjny. Kilka mikrofonów.” W Chłodnej zagra zespół So Flow oraz Karl Culley. So Flow regularnie goszczą na antenach radiowej trójki i czwórki. Muzycy samplują stare płyty winylowe i łączą je z żywymi instrumentami oraz magnetyzującym głosem wokalistki Karoliny Teernstra.

Karl Culley to angielski gitarzysta fingerstyle, songwriter i wokalista. Porównywany jest do takich muzyków jak John Martyn, José González czy Bert Jansch. Brytyjski magazyn MOJO nazwał go: „metafizycznym folk-popowym poetą”, a włoski Ondarock pisał o jego muzyce: „to folk blues brzmiący ostro ale melancholijnie, ambitny minimalizm zawieszony między rzeczywistością a fikcją”.

17 marca – Dead Snow Monster + Bobby The Unicorn
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

18 marca – tsar + Control The Weather
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

19 marca – So Flow + Karl Culley
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów