Już jutro w Warszawie startuje wyjątkowy mini festiwal. W dniach 29-30 marca klub CH25 zaprasza na koncerty młodych, zagranicznych zespołów z Niemiec, Słowacji i Słowenii.

Wszystkie zespoły, które we wtorek i środę zagrają na Chłodnej zostały w tym roku zaproszone na estoński festiwal Tallinn Music Week. Po drodze do stolicy Estonii zatrzymają się na jeden koncert w Warszawie. Wydarzenie organizowane pod nazwą Tallinn Music Week ma na celu zaprezentowanie najlepszych wschodzących gwiazd europejskiej muzyki alternatywnej, a także zacieśnienie kulturalnej współpracy na linii Warszawa – Tallin. Zapowiadają się dwa dni niezwykle ciekawych, muzycznych doświadczeń, których nie można ominąć.

Pierwszy dzień będzie należał do pochodzących z Warszawy Rainbow Cut My Eyes i gości z Berlina Soda Fabric. Rainbow Cut My Eyes startowali jako duet, obecnie grają jako kwartet. Ich pierwsze muzyczne kroki pod tą nazwą sięgają początków 2015 roku, natomiast ich muzyka jest mocno inspirowana rockiem i popem z lat 60. Soda Fabric w maju ubiegłego roku wydali swój debiutancki krążek „Atlantis” i mimo krótkiego stażu zdążyli zaliczyć festiwale takie jak Waves Vienna czy Reeperbahn w Hamburgu.

Drugi dzień będzie już w pełni zagraniczny, na pierwszy ogień scenę przejmie grupa Bad Karma Boy ze Słowacji. W swoim rodzinnym kraju są niezwykle popularni, teraz powoli podbijają serca reszty Europy. Na koncie mają już dwa albumy – ostatni pt. „Udolia a kopce” ukazał się już dwa lata temu. Warto wspomnieć, że grupa w tym roku wstąpi na Colours of Ostrava.

Zaraz po nich w Chłodnej zagrają Koala Voice ze Słowenii – to ich zauważył brytyjski magazyn DIY zaliczając ich występ jako jeden z pięciu najlepszych występów na festiwalu Eurosonic w Groningen. Debiutancka płyta „Kangaroo’s Neighbour” wypełniona jest po brzegi prostymi piosenkami, w których łączą nieokrzesaną alternatywną energię z błyskotliwymi chwytliwymi melodiami.

Kiedy: 29-30 marca
Gdzie: Warszawa, CH25
Start: 20:00
Bilety: 15 pln / dzień

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów