Najważniejszy festiwal Starego Kontynentu odsłonił pierwszy rzut nazw, które uświetnią jego tegoroczną edycję. Chociaż bilety na Glastonbury tradycyjnie są niedostępne od wielu miesięcy, bijąc kolejny rekord czasu sprzedaży, na ten plakat warto spojrzeć.

Części z nas w pierwszej chwili z pewnością towarzyszyć będzie uczucie zazdrości. Niezwykle bogaty line-up zawierający wszystkich, których warto zobaczyć w tym sezonie. Po głębszej analizie i opadnięciu pierwszych emocji trzeba sprawiedliwie stwierdzić, że Glastonbury 2016 nie zaskakuje i raczej nie rozbudzi dyskusji na długie godziny. 99% składu to bezpieczne nazwy, które kręcą się po Europie i są lub będą ogłoszone w Polsce.

Headlienrami tegorocznej edycji są Muse, Adele oraz Coldplay. Jedyna kobieta w tym składzie jest tym najbardziej wyjątkowym ogłoszeniem. Jest to jedyny festiwalowy występ wielkiej brytyjskiej divy. Wizytę na Worthy Farm ogłosiła jednak juz kilka dni temu, przez co dzisiejsze pojawienie się jej na plakacie nie wzbudziło już takich emocji. Nam pozostaje mieć nadzieję, że Glastonbury tak jej się spodoba, że w 2017 roku w większą festiwalową trasę.

Glastonbury

Nie ma więcej wpisów