Już za tydzień startuje kolejna edycja Soundrive Festu. Z każdym kolejnym rokiem stoczniowa impreza wychodzi coraz dalej i rozszerza swoje działania na kilku płaszczyznach. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy zadbali, aby poza stricte muzyczną częścią wydarzenia uczestnicy mieli również możliwość poznania sceny od innej strony i zapraszają na panele dyskusyjne.

Do konstruktywnej dyskusji zaproszeni zostali doświadczeni w tej branży organizatorzy, promotorzy i managerowie, którzy opowiedzą o tworzeniu niszowych festiwali i budowaniu publiczności oraz organizowaniu koncertów i byciem managerem zespołów na scenie niezależnej w Polsce.

MANAGER POTRZEBNY OD ZARAZ
Czwartek, 1 września 2016, godz. 18.00, Platforma W4

Scena muzyczna w Polsce nieustannie się rozwija, a luka między amatorskim graniem a sprofesjonalizowaną sceną mainstreamową nabiera znaczenia. Artyści i zespoły poza nagrywaniem kolejnych albumów potrzebują osób, które będą wspierać je w działaniu poprzez promocję i organizację koncertów. Managerowie muzyczni na scenie estradowej są obecni od wielu lat, ale ci na scenie niezależnej działają od niedawna. Jakie są obecnie role managera muzycznego? Czy w Polsce panują dobre warunki do organizowania koncertów? Na temat roli managera, tego w jakim stopniu panuje zapotrzebowanie na jego działanie będziemy rozmawiać z osobami, które zajmują się organizacjami tras koncertowych i festiwali. Z Bartkiem Borówką (Borówka Music), Pawłem Trzcińskim (Distorted Animals, Off Festival) i Tomkiem Mikołajewskim (Red Bull Music Academy, Coastline Bookings) rozmawia Jakub Knera (Popupmusic.pl, Noweidzieodmorza.com).

JAK ZNALEŹĆ SWOJĄ NISZĘ FESTIWALOWĄ?
Piątek, 2 września 2016, godz. 18.00, Platforma W4

Festiwale muzyczne od kilku lat przeżywają w Polsce rozkwit. Pełnią przez to różne funkcje w zależności od tego do jakiej publiczności są skierowane. Rynek festiwalowy z jednej strony wyróżnia wielkie masowe imprezy dla kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy osób oraz niszowe wydarzenia dla grupy zapaleńców, która zamyka się w liczbie kilkuset osób. Co je charakteryzuje? Jak różnią się w formie i odbiorze muzyki? Jak trwale budować publiczność dla niszowych wydarzeń i jak do niej trafić? Jakie nisze festiwalowe są w Polsce zagospodarowane, a jakie jeszcze nie są? Na temat niszowych festiwali będziemy rozmawiać z ich organizatorami – zastanowimy się w jakiej są kondycji, co im sprzyja a co utrudnia działanie. Z Sylwestrem Gałuszką (Kolonia Artystów, Open Source Art.), Michałem Turowskim (Biedopad, wydawnictwo BDTA) oraz Robertem Chmielewskim (Asymmetry Festival, Klub Firlej) rozmawia Jakub Knera (Popupmusic.pl, Noweidzieodmorza.com).

Soundrive Fest 2016 odbędzie się w Gdańsku dniach 1-3 września. Wystąpią m.in. Júníus Meyvant, LA Priest, Petite Noir, Yak, HONNE, Zimowa, Oly czy JAAA!

Nie ma więcej wpisów