Od czasu wydania „How Big, How Blue, How Beautiful” Florence Welch spędziła sporo czasu koncertując po całym świecie. Wydawać by się mogło, że posiadając tak napięty grafik koncertowy, nie ma czasu na tworzenie kolejnych kompozycji. Jednak wokalistce zespołu Florence + The Machine udało się wygospodarować trochę czasu na stworzenie czterech nowych singli.

Trzy piosenki znajdą się w grze „Final Fantasy XV”. W utworze „Too Much is Never Enough” łączą się delikatne dźwięki harfy i niemalże elfickiego fletu z mocnym i zdecydowanym bębnem, zaś „I Will Be” przypomina kompozycję „Angel” zaprezentowaną przez grupę The XX. W grze video możemy usłyszeć także fenomenalny, „fantastyczny” cover „Stand by Me”.

Ostatnim nowym singlem jest kinowe „Wish That You Were Here”, które pojawi się 30 września w filmie Tima Burton’a „Miss Peregrine’s Home for Peculiar Chidren”. Głos Florence, w którym słychać tęsknotę i ból, rozpoczyna utwór po to, aby w następnych kilku sekundach zbudować mocno brzmiący refren, w którym wokalistka śpiewa „And I never minded being on my own / Then something broke in me and I wanted to go / To be where you are / But even closer to you, you seem so very far”. Po ponad sześciu minutach, kompozycja kończy się lekką wokalizą i cichnącym brzmieniem perkusji, ksylofonu i harfy. Dzieło muzyczne w gwiazdorskiej obsadzie będziemy mogli usłyszeć 7 października, kiedy to film Burtona trafi do polskich kin.


Nie ma więcej wpisów