Mówią o nim współczesny Bob Dylan. Ma 33 lata, pochodzi ze Szwecji, a na scenie znany jest jako The Tallest Man On Earth. Kristian Matsson – bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko – już we wrześniu wystąpi w Polsce dwukrotnie.

Ostatni raz polscy fani tego muzyka mieli okazję widzieć go na żywo sześć lat temu podczas OFF Festivalu. Teraz Kristian przyjeżdża z materiałem z krążka pt. „Dark Bird Is Home”, który ujrzał światło dzienne w zeszłym roku. The Tallest Man On Earth w pierwszej kolejności oczaruje publiczność w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, gdzie pojawi się 9 września, natomiast dzień później zachwyci publiczność warszawskiego Palladium.

Kristian Matsson swoją karierę rozpoczął 10 lat temu. Jego pierwszy album „Shallow Grave” wydany w 2008 roku został nagrany w domowych warunkach. Piosenki, na które składał się jedynie wokal z akompaniamentem gitary oraz bandżo bardzo szybko podbiły serca niezależnych mediów muzycznych. Brak wielkiej machiny promocyjnej nie był w tym przypadku przeszkodą, żeby wieść o szwedzkim songwriterze obiegła cały świat. Obecnie muzyk ma na koncie cztery albumy studyjne i rzesze oddanych fanów.

W Warszawie muzyka supportować będzie The Tarantula Waltz, czyli pochodzący ze Sztokholmu Markus Svensson. Na warszawski koncert będziemy mieć dla Was bilety! Szczegóły niebawem.

Kiedy: 09.09.2016
Gdzie: Gdańsk, Teatr Szekspirowski
Start: 20:00
Wstęp: 90 PLN / 100 PLN

Kiedy: 10.09.2016
Gdzie: Warszawa, Palladium
Start: 19:00
Wstęp: 99 PLN / 109 PLN / 119 PLN

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów