Koncertowa sensacja tego roku już za 3 dni w Warszawie: Kayah & Goran Bregovic Wedding and Funeral Band wystąpią wspólnie po raz pierwszy od 17 lat!

Kayah, która od kilku lat ponownie zanurza się w muzyce etnicznej / world music ( o tym m.in. w wywiadzie) wystąpi na specjalne zaproszenie serbskiego kompozytora. Już 8 września 2016 roku, artyści spotkają się na wspólnej scenie w warszawskiej Hali Koło!

Goran Bregović to ceniony serbski kompozytor z ogromnym portfolio artystycznym – od wielu różnorodnych projektów i współpracy z reżyserami Emirem Kusturicą i Paricem Chereau, po kolaboracje z tak popularnymi artystami, jak Cesaria Evora czy Iggy Pop. W Polsce, artysta znany jest szczególnie ze współpracy z Kayah i Krzysztofem Krawczykiem, a także ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Operacja Samum”. Artysta wystąpi w naszym kraju po dłuższej przerwie i podczas 1 części koncertu zaprezentuje solowy repertuar pochodzący m.in. z albumu „Champagne For Gypsies“. Gościem specjalnym drugiej części wydarzenia będzie Kayah, która wspólnie z Serbem i jego zespołem zaprezentuje na żywo wyselekcjonowane utwory pochodzące z ich wspólnego, kultowego albumu „Kayah i Bregović“.

Kayah to od lat jedna z najbardziej popularnych i docenianych postaci na polskiej scenie muzycznej, która ma na koncie aż 10 albumów i projekty m.in. z Cesarią Evorą, Marcinem Wyrostkiem czy grupą Royal Quartet. Ponadto, jest współwłaścicielką cenionej firmy fonograficznej Kayax, gdzie wydaje swoje albumy i promuje utalentowanych polskich artystów – m.in. Nosowską, Brodkę czy Artura Rojka.

Wydana w 1999 roku płyta „Kayah i Bregovic” to jeden z najważniejszych krążków w dziejach polskiej muzyki – znalazł on sprzedany w 700 tysięcy egzemplarzy, oraz otrzymała wiele najważniejszych nagród – 3 Fryderyki, 4 Superjedynki, 4 Playboxy, oraz Wiktora.

Kiedy: 08.09. (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Hala Koło, Obozowa 60
Start: godz. 19:00
Wstęp:169 zł

Nie ma więcej wpisów