Cały program XXV edycji festiwalu zostanie przedstawiony jeszcze w tym tygodniu, a my w końcu dostaliśmy informacje na temat zbliżającej się wielkimi krokami imprezy Ars Cameralis. Ta rozpocznie się już za niecały miesiąc, na początku listopada.

Tegoroczne rozdanie rozpocznie piątkowy występ zespołu Richmonda Fontaine w katowickim Jazz Clubie Hipnoza. Będzie to pierwszy i zarazem ostatni występ grupy w Polsce – legenda alternatywnego country kończy swoją działalność i to właśnie wtedy pojawi się na scenie po raz ostatni. Najbardziej znana postać tej edycji, Julia Holter, da swój popis 8 listopada w sosnowieckiej sali koncertowej MUZA.

Ciekawym nabytkiem jest także fińskie trio K-X-P, łączące w swojej twórczości rockową energię z elektronicznym zacięciem. Panowie wystąpią 18 listopada 320 metrów pod ziemią – w Zabytkowej Kopalni Guido. Dzień później, 19 listopada, do Katowic, wraz ze swoją gitarą zawita Ben Weaver. Finałowym koncertem będzie popis legendy muzyki elektronicznej, artysty działającego na styku dźwięku, performance’u, teatru czy audiowizualnej instalacji artystycznej. Robert Henke, bo to o nim mowa, zaprezentuje swoje Lumière II 26 listopada w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Właśnie uruchomiona została sprzedaż karnetów na wszelkie wydarzenia muzyczne związane z festiwalem. Ich cena to 150 złotych, jednak ilość takich wejściówek jest ograniczona. Nadal istnieje również możliwość zakupu pojedynczych biletów na poszczególne koncerty. Część występów, wystaw oraz spotkań z twórcami będzie, jak zawsze, darmowa i dostępna dla wszystkich chętnych.

Więcej informacji można uzyskać na stronie festiwalu lub stronie facebookowej. XXV edycja Ars Cameralis odbędzie się na terenie Śląska od 4 do 26 listopada.

Nie ma więcej wpisów