Operując liczbami: 64 artystów, 38 wydarzeń, 22 dni i 7 miast – tak przedstawia się zbliżająca się edycja festiwalu Ars Cameralis, który właśnie opublikował swój całościowy program imprezy trwającej od 4 do 26 listopada.

O części z ogłoszonych artystów muzycznych pisaliśmy już ostatnio, jednak samych wydarzeń jest oczywiście więcej. Do Richmonda Fontaine, Julii Holter, Roberta Henke, Bena Weavera i zespołu K-X-P dołączyli właśnie Sturle Dagland, Madame Nielsen, Lotte Kestner, Psy w kosmosie, The Love and Beauty Seekers oraz Dj Mäi i Jan Dybała. Poza tym w Gliwicach, Bytomiu oraz Katowicach będzie można liczyć na koncerty-niespodzianki. Wejściówki na te wydarzenia będzie można zdobyć biorąc udział w konkursach. Wystarczy bacznie obserwować facebookowy profil Ars Cameralis.

Ale festiwal to oczywiście nie tylko muzyka, ale pełna gama kulturowych wrażeń. Od pokazów filmów takich jak „Stalker”, „Zwierciadło” i „Solaris”, niespotykanych wystaw artystycznych, spotkań z przedstawicielami sztuki, reportażystami – Arturem Domosławskim i Dariuszem Rosiakiem – czy dyskusji, wykładów i literacko-muzycznych performance’ów. Cały program imprezy znajdziecie tutaj.

Tym razem głównym motto podczas tych trzech tygodni to: SHUT YOUR EYES AND SEE. A jak to wszystko będzie wyglądać przekonamy się już za nieco ponad dwa tygodnie. Bilety na poszczególne wydarzenia i specjalny karnet na cały event  są w dalszym ciągu do nabycia. Spotykamy się na Śląsku!

Nie ma więcej wpisów