Przez prawie 10 lat swojej działalności White Lies zdołali zapewnić sobie miejsce wśród kapel, których nikomu nie trzeba przedstawiać.

Brytyjskie trio czerpiąc inspirację z takich zespołów jak Talking Heads, Joy Division i Editors przez kilka lat wypracowali swój unikatowy styl, w którym pobrzmiewają dźwięki cold wave i syntetycznego popu. To specyficzne brzmienie szybko wyniosło grupę na pierwsze miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Dwa pierwsze krążki okazały się decydujące w karierze zespołu i zapewniły im komplety publiczności na trasach koncertowych. Wydanym w 2013 toku krążkiem „BIG TV” poeksperymentowali nieco z brzmieniem i udowodnili, że wciąż mają sporo pomysłów na nowe dźwięki. Kilka tygodni temu światło dziennie ujrzał ich czwarty krążek „Friends”, który White Lies promować będą na polskich koncertach w Gdańsku i Warszawie.

Supportować ich będzie grupa The Ramonas Flowers, promująca nowy, drugi już album. „Part Time Spies”. Krążek przepełniony jest utworami dotyczącymi kwestii naszej codzienności, ale i ważny momentów w życiu człowieka. Pojawią się w nich takie wątki jak: śmierć, rosnące czynsze, narcyzm, rozbite związki, samouwielbienie, brak prywatności, pijackie wieczory i koszmarny kac nad ranem.

Kiedy: 02.11 (środa)
Gdzie: Gdańsk, Stary Maneż (ul. Słowackiego 23)
Start: 19:00
Bilety: 110 / 125 PLN

Kiedy: 03.11 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Progresja (ul. Słowackiego 23)
Start: 19:00
Bilety: 110 / 125 PLN

Nie ma więcej wpisów