Pięć długich lat. Tyle przyszło nam czekać na jakikolwiek odzew kanadyjskiego duetu Japandroids, który w 2012 roku zostawił nas z albumem „Celebration Rock”, będącym świetnym następcą ich bardzo dobrego i równie energetycznego debiutu studyjnego – „Post-Nothing”.

W połowie października Brian King oraz David Prowse zagrali swój pierwszy od trzech lat koncert, gdzie zaprezentowali dwa nowe nagrania. Jeden z nich możemy usłyszeć już oficjalnie, w jego pełnej krasie. Utwór zatytułowany „Near to the Wild Heart of Life” jest pierwszym przedsmakiem krążka o tej samej nazwie. I pokazuje, że magiczna gitarowo-perkusyjna formuła muzyków nadal się nie wyczerpała.

Sam album, tym razem za sprawą wytwórni Anti-, pojawi się natomiast 27 stycznia. Poza tą drobną zmianą, reszta pozostaje dość charakterystyczna dla zespołu – panowie jak zwykle będą na nas spoglądać z okładki, album będzie zawierał osiem nowych kawałków, a całość będzie utrzymana w dobrze już znanym rockowym klimacie. Pozostaje więc czekać i mieć nadzieję, że wśród nowości znajdzie się dzieło na miarę „Continuous Thunder”.

Tracklista:
01. Near to the Wild Heart of Life
02. North East South West
03. True Love and a Free Life of Free Will
04. I’m Sorry (For Not Finding You Sooner)
05. Arc of Bar
06. Midnight to Morning
07. No Known Drink or Drug
08. In a Body Like a Grave

Nie ma więcej wpisów