Showcase Club jest zupełnie nowym miejscem na tanecznej mapie Warszawy – klub wystartował w październiku imprezą z udziałem Simona Dunmore z Defected oraz Shapeshifters.

Ostatnie przetasowania na warszawskiej scenie klubowej to m.in. zamknięcie klubu Nowa Jerozolima w dotychczasowej siedzibie w Alejach Jerozolimskich, otwarcie zorientowanego na muzykę techno klubu Smolna.
Showcase Club wypełnia lukę, jaka powstała po house’owych miejscówkach stolicy i ma szansę zastąpić legendarną Piekarnię czy Vinyl.

O planach związanych z Showcase i jego programie na najbliższe tygodnie, opowiada właściciel – Krzysztof Hawaj:

Jaka była idea stworzenia house’owego klubu Showcase?

To było moje marzenie, od 13-tego roku życia zajmuję się didżejką, organizowaniem imprez i od kilku lat produkcją muzyki. Kiedyś jeszcze w Warszawie były house’owe kluby, ale od kilku lat wyczułem tego brak i zacząłem mocno działać, by spełnić to marzenie i otworzyć własny. House i gatunki około-housowe towarzyszą mi prawie od dziecka (śmiech)

Czy klub ma być nawiązaniem do tradycji dawnej Piekarni?

Na Piekarni się poniekąd wychowałem, pamiętam jak chodziłem do tego klubu, starsi się bawili a ja się starałem dostosować do panującego tam klimatu. Myślę,że poniekąd jest to jakieś nawiązanie. Natomiast Showcase to tak naprawdę zupełnie nowa i świeża marka!

Jakie są plany na najbliższe tygodnie? Kogo usłyszymy w klubie?

W najbliższych tygodniach usłyszymy m.in. takich artystów zagranicznych jak Yousef i Riva Starr. A ponadto pojawi się czołówka polskich artystów takich jak: Novika & Mr Lex, Creamer, Martin Harmony, Luke Erb, Sincz, Phil Jensky, Marcin Cudny, Bartek Skiba, Ulik, Scraby, Jan Łuczywek, Glasse, Ricardo, Piter Parker, GplusR, Pysh, Luxtone, NoToMash, Chriss Jaxx, Apostle Pete, Simon Mattson, Tenessee, Easy, Adam Bekett, Seb Skalski, Luke Hiero, Kasp, Lone.

Warto zapamiętać datę 3 grudnia, bo szykujemy ostatni w tym roku zagraniczny booking: będzie to bardzo znana persona ze świata muzyki house!

Tymczasem w ten weekend odbędzie się urodzinowa impreza DJ’a Ricardo oraz startuje nowy, flagowy cykl imprez w Showcase pt. Deep Circus. Każdego miesiąca w klubie wystąpi artysta z pogranicza gatunków deep-house i tech-house.

W pierwszej edycji cyklu wystąpi Brytyjczyk, reprezentant Circus Recordings – Yousef.

Wydawał swoje single i remixy m.in w Crosstown Rebels, Get Physical, Defected, Cecile, Cocoon, Objektivity Records. Nie można pisać o nim bez wspomnienia jego legendarnych imprez „Circus”, które przyczyniły się do wypłynięcia takich nazwisk jak Jamie Jones, Eats Everything, Loco Dice, Maya Jane Coles, Seth Troxler. Supportować go będą Sincz, Keenarf oraz Phil Jensky. Spodziewajcie się istnego cyrku!

Line up na sobotę: YOUSEF, Sincz, Keenarf, Phil Jensky.

Kiedy: 05.11. (sobota)
Gdzie: Showcase Club, Żurawia 32/34
Start: 22:00
Bilety: 20-30 PLN

Nie ma więcej wpisów