Zapowiadali to już ogłaszając tegoroczną trasę, ale dopiero teraz, końcem roku wreszcie przedstawili światu swój nowy singiel. „Governed by Contagions” pokazuje zespół w doskonałej formie, mimo że od poprzedniego wydawnictwa minęło aż 16 lat. Kawałek ma w sobie moc i świeżość dawnych nagrań At the Drive-In, a jednocześnie dojrzałość, której muzycy nabrali przez lata. Słychać także, że Cedric Bixler-Zavala, Omar Rodríguez-Lopez i reszta zespołu dają z siebie wszystko żeby przypomnieć fanom, że są fachowcami w swojej dziedzinie.

Wiadomo, że nowy kawałek jest zapowiedzią pełnego albumu, jednak nie ma jeszcze żadnych szczegółów dotyczących daty premiery czy tytułu, jedyną informacją na temat wydawnictwa jaką muzycy podali, jest to, że wyprodukuje je sam Rodríguez-Lopez wraz z Richem Costeyem.

Skoro At the Drive-In wrócili, a dwóch najsłynniejszych członków zespołu już na dobre zażegnało swoje kreatywne różnice to nasuwa się pytanie o przyszłość Mars Volty. Bo wiadomo, że nie jest już to pytanie „czy” a raczej „kiedy”, ale wnioskując z wypowiedzi muzyków, póki co mają zbyt dużo innych obowiązków na głowie.

Nie ma więcej wpisów