Jeden z najbardziej obiecujących polskich duetów tworzących muzykę z pogranicza instrumentalnego hip-hopu i dark trapu, a zarazem siła sprawcza wytwórni SOHO Palace, która zrzesza muzyków o podobnych stylistycznie upodobaniach i tym samym kreuje nową jakość na rodzimej scenie, wystąpi w białostockim klubie muzycznym Rejs.

Jutrø i Kosa to zapracowani producenci, którzy ciągle dostarczają swoim fanom elementy premierowego materiału. Nie wystarczy wspomnieć o dwóch składankach Czeluści („Wolumin#1” i „Wolumin#2”), na których, oprócz ich własnych utworów, znajdują się też efekty działań innych podopiecznych wytwórni, jak Da Vosk Docta, Sokos czy ka-meal. Jutrø pracuje również nad materiałem na debiutancki solowy album i często współpracuje z FORXST-em, innym przedstawicielem nurtu mrocznej elektroniki. Natomiast Kosa sprawdza się świetnie jako restaurator twórczości innych muzyków (chociażby remiks Darude – „Sandstorm”, odkrywający zupełnie nowe, niemal industrialne oblicze utworu), ale też jako gość na innych projektach (utwór „Race” znalazł się na składance „Synesthesia 2.0” wytwórni Niebo Nie Jest Limitem).

Prawdziwe oblicze brzmienie Czeluści zyskuje jednak dopiero na żywo. Mieli się o tym okazję przekonać obecni na ubiegłorocznym Up to Date Festival, który otworzył właśnie duet z Krakowa. Gęste brzmienie, mroczne sample i wszechogarniający rave, ale zdecydowanie bliższy temu zza wschodniej granicy. W taki stan są właśnie w stanie wprowadzić Jutrø i Kosa. Szansa, aby się o tym przekonać, już niedługo.

Kiedy: 11.02 (sobota)
Gdzie: Białystok, klub muzyczny Rejs (ul. Nowy Świat 2)
Start: 22:00
Wstęp: informacje wkrótce

Nie ma więcej wpisów