Za enigmatycznym pseudonimem kryje się Miron Grzegorkiewicz, artysta będący jedną czwartą składu JAAA! Autorzy jednej z najlepszych polskich płyt 2015 roku chwilowo umilkli (chociaż jakiś czas temu udostępnili światu utwór „Marc”, który nie jest co prawda zapowiedzią nowego materiału, ale brzmi wyjątkowo dobrze), ale Miron nie próżnuje i właśnie wydał swój debiutancki solowy singiel.

Utwór „Słupki kolejowe” to bardzo melodyjny eksperyment. Miron stawia na zabawę organicznymi dźwiękami, wśród których wyraźnie zaznacza się wiolonczela, gitara elektryczna i wokal, często zmodulowany i pourywany. Całość przypomina nieco dokonania jego zespołu, wydaje się jednak jeszcze bardziej stawiać na eksplorację nowych muzycznych przestrzeni, lawirującą gdzieś pomiędzy ambientem a minimal techno.

Nagranie jest zapowiedzą albumu „ULSSS”, którego szczegóły jak na razie owiane są tajemnicą. Jednak po takim utworze jak „Słupki kolejowe” zdecydowanie warto czekać i wypatrywać kolejnych oznak działalności nie tylko Mirona, ale też całego JAAA! Tymczasem premierowy utwór jest dostępny do wysłuchania pod tym adresem.

Nie ma więcej wpisów