W ciągu najbliższych dwóch tygodni w warszawskim klubie Rejs odbędą się dwie ciekawe imprezy, jeszcze bardziej potęgujące świadomość wracającej wiosny. Z początkiem marca Rejs wrócił na klubową scenę stolicy i ma już za sobą pierwsze wydarzenia nowego sezonu. Najbliższe dni przyniosą ich jeszcze więcej.

W sobotę, 18 marca, odbędzie się premiera najnowszego klipu Noviki. Obraz do utworu „Lekko” będzie promował nadchodzący album artystki, która jest wciąż jedną z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie muzyki elektronicznej.

Współpracowała m. in. ze Smolikiem i Jazzpospolitą, Sebem Skalskim, ale również z Kaspem, Lovebirds i Pete’em Grace. Jednak sobota to nie tylko premiera klipu, ale również koncert samej Noviki, oprócz której zaprezentują się jeszcze Mr. Lex, Rawski i Eltron John.

Niecały tydzień później, bo 24 marca, przeniesiemy się w nieco odmienne, ale dalej elektroniczne klimaty. Na scenie pojawi się poznański duet Rebeka. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny mają na swoim koncie wydany rok temu album „Davos” oraz płytę „Hellada” sprzed czterech lat, która przez Gazetę Wyborczą została ochrzczona mianem „Najlepszej polskiej płyty 2013”. Wszystkie te pochwały nie są absolutnie na wyrost. Duet świadomie się rozwija i zgrabnie lawiruje między mainstreamowym electropopem, a nieco bardziej wymagającymi dźwiękami inspirowanymi funkiem czy techno. Co więcej, są w stanie dopieszczone studyjne kompozycje zaprezentować na żywo w odpowiednio przebojowy i angażujący sposób. W najbliższych planach mają tylko dwa koncerty, więc tym bardziej warto piątkowy wieczór spędzić w warszawskim Rejsie w towarzystwie ich muzyki.

Co: Novika – premiera klipu + koncert
Kiedy: 18.03.2017 (sobota)
Gdzie: Rejs, Płyta Desantu, Warszawa
Start: 22:00
Wstęp: 10 PLN

Co: Rebeka
Kiedy: 24.03.2017 (piątek)
Gdzie: Rejs, Płyta Desantu, Warszawa
Start: 20:30
Wstęp: informacje wkrótce

Nie ma więcej wpisów