Czwarta edycja festiwalu World Wide Warsaw już za pasem. Pod koniec października 2017 zainauguruje go Forest Swords, który będzie gościem before party w Teatrze WARSawy.

Koncert będzie związany z planowaną na 5 maja premierą drugiego albumu Forest Swords – „Compassion”, który zostanie wydany przez wytwórnię Ninja Tune. Razem z płytą fani artysty będą mogli zobaczyć szereg multidyscyplinarnych projektów, które poszerzą tematykę i koncept twórczości muzyka poprzez inne formy artystyczne. Wszystko to będzie nadzorowane przez Dense Truth – studio sztuki eksperymentalnej i label należący do producenta.

Na płytę będzie składać się 10 utworów, a Matthew Barnes zamierza promować ją na szeregu europejskich festiwali tego lata (potwierdzony między innymi na Field Day, Sónar i Dekmantel). „Compassion” to odpowiedź na niepewny i agresywny nowy świat, w którym aktualnie żyjemy i w ramach którego musimy się komunikować. Artysta pragnie celebrować zwierzęce połączenie między ludźmi, fakt istnienia i naszą niepewność co do drogi, którą to wszystko podąża, a pokaże to za pomocą brzmień łączących fascynację muzycznym antykiem i przyszłością – digitalowe tekstury, field recording, klekoczące beaty czy przesterowany jazz w orkiestrowych aranżacjach. Pamiętając płynące ze wszystkich utworów piękno debiutanckiego LP Forest Swords „Engravings” z 2013, myślę, że before party WWW będzie naprawdę niezapomnianym wydarzeniem.

Kiedy: 25 października (środa)
Gdzie: Warszawa, Teatr WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7)
Start: 20:00
Wstęp: 40 PLN

Nie ma więcej wpisów