Białostocka impreza zbliża się wielkimi krokami, ale bynajmniej to nie termin jest przyczyną tak rychłego zakończenia ogłoszeń. Zamieszanie z dotacją na festiwal doprowadziło ostatecznie do zmniejszenia tegorocznego budżetu, w związku z czym impreza skurczyła się – zarówno pod względem czasu trwania, jak i liczby artystów. Główna część festiwalu potrwa w dniach 24-25 czerwca i wystąpi podczas niej ośmiu wykonawców. Organizatorzy dodają, że szansa na niespodziewane ogłoszenia jeszcze istnieje, ale sami niczego nie są pewni.

Jednak aby trzydniowej festiwalowej tradycji stało się zadość, w piątek, 23 czerwca, odbędzie się, w ramach podziękowania fanom imprezy, tzw. „Halfway Fanday”. W budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej dostępne będą do obejrzenia dwie wystawy (Andrzeja Wieteszki i Wojciecha Prażmowskiego) oraz odbędą się trzy koncerty: Starsabout, Christine Owman i Shuma.

Nazwisko Christine Owman pojawiło się już przy okazji wcześniejszych ogłoszeń, natomiast Starsabout i Shuma to nowi artyści w programie imprezy. Zgodnie z tradycją festiwal otwiera zespół z regionu i tym razem wybór padł właśnie na Starsabout. Grupa pracuje obecnie nad premierowym materiałem, a o jej debiutanckim albumie mieliśmy już okazję napisać. Mówiąc krótko: jest na co czekać. Bo koncerty Starsabout należą do grona tych, które dostarczają mnogich pozytywnych emocji.

Shuma to artysta z Białorusi. W ubiegłym roku impreza gościła zespół Intelligency, również z tego państwa. Ponownie przedstawiciel wschodu będzie reprezentował nurt muzyki elektronicznej. Intelligency określali się jako techno blues, Shuma używa do opisania swojej twórczości wielu przymiotników, ale najlepiej jej charakter oddaje nazwa gatunku – ethno-electro. Wzbogacone o głęboki wokal utwory są bardzo klimatyczne, a możliwość usłyszenia ich na żywo może okazać się ciekawym doświadczeniem.

Pierwsze dwa koncerty odbędą się na Dużej Scenie OiFP, która na tę okazję zyska nowy wymiar. Shuma wystąpi natomiast w foyer. Dla posiadaczy karnetów na festiwal wstęp na dodatkowy dzień jest bezpłatny. Wymagana jest jednak rejestracja poprzez specjalny formularz dostępny na stronie festiwalu. Oddzielne bilety na to wydarzenie są dostępne w cenie 40 PLN, zakup online dwa złote drożej jest możliwy pod tym adresem.

Do sprzedaży weszły też bilety jednodniowe, w cenie odpowiednio 80 i 90 PLN. Po 21 maja cena wzrośnie o 10 złotych. Karnety w cenie 140 PLN (ulgowy) / 160 PLN (normalny) można zakupić tutaj.

Kolejność występu artystów i podział na dni przedstawia się następująco:

23.06 (Halfway Fanday)
Starabout
Christine Owman
Shuma

24.06
Cate Le Bon
Juana Molina
Torres
The Veils

25.06
Grúska Babúska
Nive & The Deer Children
Cass McCombs Band
Angel Olsen

Nie ma więcej wpisów