Na ten moment sześć lat czekali wszyscy fani Leslie Feist. Dziś oficjalna premiera jej nowego albumu pt. „Pleasure”.

Ostatnim wydanym przez Feist krążkiem jest „Metals” z 2011 roku, ale wokalistka jet obecna na scenie muzycznej już od 15 roku życia, kiedy to dołączyła do zespołu Placebo (nie chodzi o brytyjską grupę Placebo) i rozpoczęła współpracę z Broken Social Scene. W 1999 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta „Monarch”, a kolejne pojawiające się wydawnictwa przynosiły popularność, uznanie wśród krytyków i nagrody. Wymienić należy m.in. JUNO, Polaris czy wyróżnienie tygodnika Billboard.

Płyta „Pleasure” została nagrana w ciągu trzech miesięcy. Jej produkcją zajęła się piosenkarka korzystając również z pomocy wieloletnich współpracowników – Renaulda Letanga i Mocky’ego. Feist jako dojrzała artystka prezentuje bardzo osobisty i różnorodny album – sięga do swoich muzycznych korzeni z początku kariery i łączy je z folkowo-bluesowymi brzmieniami.

Wokalistka ruszyła właśnie w trasę koncertową, jeden z jej przystanków to występ podczas sierpniowego OFF Festiwalu w Katowicach. Będzie to pierwszy koncert Kanadyjki w Polsce.

Nie ma więcej wpisów