10   +   8   =  

Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Możecie już spokojnie odkorkować swoje najlepsze wina, bowiem The National zapowiadają „Sleep Well Beast”. Siódmy studyjny album pojawi się 8 września, a zwiastuje go numer „The System Only Dreams in Total Darkness” utrzymany w typowym dla grupy stylu.

♦ A mówiąc o niezmienności rockowych poczynań, nie można nie wspomnieć o Broken Social Scene, którzy całkiem niedawno przedstawili zapowiedź nowego materiału. Teraz wiemy już więcej – „Hug Of Thunder” będzie miało swoją premierę 7 lipca, a na trackliście znajdzie się dwanaście nowości, w tym znane już „Halfway Home”.

Tracklista:
01. “Sol Luna”
02. “Halfway Home”
03. “Protest Song”
04. “Skyline”
05. “Stay Happy Stay Happy Stay Happy Stay Happy”
06. “Vanity Pail Kids”
07. “Hug Of Thunder”
08. “Towers And Masons”
09. “Victim Lover”
10. “Please Take Me With You”
11. “Gonna Get Better”
12. “Mouth Guard Of The Apocalypse”

 Również Hundred Waters powracają z nowym materiałem i udostępniają kawałek „Particle”, który zwiastuje ich trzeci w karierze album. Ten ukaże się jeszcze w tym roku, jednak żadne informacje na ten temat nie są jeszcze znane.

 Oczekiwanie na kolejny album Vampire Weekend staje się coraz bardziej nieznośne (gdzie jesteś, „Mitsubishi Macchiato”?!), ale nie oznacza to muzycznej stagnacji członków zespołu. Ostatnio swój solowy debiut zaprezentował Chris Tomson (jako Dams of The West), oficjalny album zapowiedział Rostam Batmanglij, a wczoraj dostaliśmy informację o najnowszym materiale Chrisa Baio. Jego drugi w karierze album, nazwany „Man Of The World”, ukaże się już za ponad miesiąc – 30 czerwca. Opublikowany właśnie singiel zwiastuje dużo dobrego, szczególnie że Baio postanowił nie oszczędzać się wokalnie.

♦ Oprócz samych zapowiedzi jest i premiera. Nick Murphy – znany wcześniej jako Chet Faker – nie tylko zmienił swój pseudonim, ale i po części artystyczne upodobania. „Missing Link”, bo tak nazywa się wydana właśnie EP-ka, to zbiór pięciu nowych kompozycji Australijczyka, w który wchodzi również utwór wyprodukowany przez KAYTRANADA. Nie da się ukryć, że podczas wysłuchiwania tego materiału wiadomo, kto jest za niego odpowiedzialny, a jednak czuć nowe. Czekamy więc na więcej.

Tracklista:
01. „Your Time”
02. „Bye”
03. „I’m Ready”
04. „Forget About Me”
05. „Weak Education”

♦ Świetną niespodziankę zrobiła informacja o niemalże darmowych biletach na dwa zbliżające się koncerty Gorillaz, a tymczasem Damon Albarn nie zajmuje się tylko swoim projektem, którego wydawniczą aktywność zawiesił na siedem lat. Pod koniec zeszłego tygodnia muzyk pojawił się w Late Show with Stephen Colbert, aby wykonać kilka swoich numerów. Jednym z nich było sztandarowe „Feel Good Inc.”, w którym miejsce ekipy De La Soul zajął sam charyzmatyczny gospodarz programu. Goooooood.

Nie mniej emocjonujący okazał się telewizyjny występ LCD Soundsystem. Zespół pojawił się ostatnio w innym znanym programie, Saturday Night Live, wykonując jeden ze swoich nowych numerów – „Call The Police”. Jeśli jeszcze nie wysłuchaliście studyjnych wersji tego utworu oraz singla „American Dream”, zróbcie to czym prędzej, bowiem nowojorczycy powolnie przymierzają się do zaprezentowania swojego czwartego albumu. Wciąż jednak nie próbują nawet podać przybliżonej daty jego wydania. Powód tego całego zamieszania znaleźć można na oficjalnym koncie zespołu.

 A pozostając przy telewizji… Childish Gambino wciąż nie wie czy chce być bardziej muzykiem, który został aktorem czy aktorem, który dorywczo muzykuje. Po zeszłorocznym krążku „Awaken, My Love!” Glover postanowił wdać się w ponowny, dłuższy romans z telewizją, zapowiadając swój kolejny projekt – animowany serial o znanym komiksowym bohaterze, Deadpoolu. Gambinowa ofensywa rozpocznie się w 2018 roku, kiedy na ekrany zawita wyprodukowany dla stacji FXX „Deadpool”, drugi sezon tworzonej przez artystę „Atlanty” oraz kinowy spin-off „Gwiezdnych Wojen”, w którym Donald Glover gra główną rolę. Dla każdego coś do wyboru.

Tymczasem Linkin Park wciąż ciężko pracują nad przebiciem się do ludzkiej świadomości – a tym samym na listy przebojów – stosując coraz to ciekawsze sztuczki. Pokazuje to ich najnowsza próba, czyli singiel „Invisible”, który dla wszystkich nie będących zainteresowanych zespołem od dobrej dekady, będzie sporym przeżyciem. Trzyminutowa popowa melodia – jest. Urocze, kolorowe official lyric video – jest. Mamy więc wszystko, co potrzebne obecnie do stworzenia prawdziwego hitu. A jeśli z nowym wcieleniem grupy macie jakiś problem, zawsze możecie posłuchać Chestera Benningtona krzyczącego, abyście wreszcie dali mu spokój i docenili prawdziwe piękno jego najnowszych dokonań. Will do, sir.

♦ Był to również bardzo ciężki tydzień dla showbiznesowych Zbigniewów. Najpierw podstępem schwytany został Zbigniew Stonoga, w środowy wieczór dotarła do nas informacja o trafieniu do szpitala Zbigniewa Wodeckiego. Artysta doznał udaru i jego stan określa się jako ciężki. Mamy jednak nadzieję – i tu już bez zbędnych śmieszków – że wszystko zakończy się dla muzyka dobrze i ponownie będziemy go mogli zobaczyć oraz usłyszeć na scenie jakiegoś hipsterskiego festiwalu.

w tym tygodniu także:
>> Magnificent Mutley wracają!
>> Trio IMAGERY publikuje pierwszy materiał
>> Perfume Genius wystąpi w klubie Niebo
>> Siostry Haim powracają z nową muzyką
>> Baasch wydał drugi album

Nie ma więcej wpisów