Niby sezon festiwalowy za pasem, ale warszawski klub Smolna nie zamierza w związku z tym opuścić się i zaniedbać: kilka dni temu zaprezentowano nam bardzo bogaty rozkład jazdy na czerwiec. Zabawa trwa pełny miesiąc nie tylko w przestrzeni klubowej, ale też otwartym niedawno Patio.

W pierwszy weekend czerwca odwiedzą Smolną Tassilo Ippenberger oraz Thomas Benedix – taneczny duet Pan-Pot, a na Patio inny duet – Catz’N Dogz zaprezentuje swoją nową składankę „Friends of Pets”.

Kolejnego dnia zmierzą się ze sobą Regis – współzałożyciel kultowego projektu Sandwell District z Functionem i Female, a także British Murder Boys z Surgeonem i OVR z Jamesem Ruskinem; oraz Pär Grindvik – lumberseksualny brodacz ze Szwecji, założyciel i kierownik wytwórni Stockholm LTD, specjalizującej się w brzmieniach o mocnym podbiciu basowym.

9 czerwca Smolna zaprasza na noc wytwórni R&S Records : na scenie pojawią się jej przedstawiciele w postaci Synkro, Renaat Vandepapeliere oraz niezmiernie lubiana przez naszą publiczność Paula Temple. Anja Schneider zatrzęsie ścianami klubu dzień później.

Niecodziennie, bo w czwartek (przed wolnym Bożym Ciałem) wystąpi na Smolnej goszczący na zeszłorocznym Audioriverze i długo wyczekwiany w Warszawie Dubfire. Znany nie tylko z doskonałych tanecznych produkcji, ale przede wszystkim zapadających w pamięć występów na żywo, wzbogaconych o ekrany i elementy wizualne. To tylko początek długiego weekendu w Warszawie: w piątek czeka nas swoista analogowa noc:
Octave One, którzy również pojawili się na zeszłorocznym Audioriverze oraz Sierra Sam. Sobota to z kolei jubileusz polskiej wytwórni electrified, którą reprezentować będą Anja Kraft, Zariush, Yellen oraz Maciek Głębocki. 10 urodziny labelu świętować będą w towarzystwie BLNDR z Hypnus.
W tym dniu sporo będzie się też dziać na Patio: tam swoje party inauguracyjne z główną gwiazdą ISHOME w wersji będzie mieć poznański Kaskada Festival, odbywający się już po raz trzeci – tym razem w XIX-wiecznym Zamku von Treskov w Strykowie k. Poznania (30 czerwca do 2 lipca).

Czerwiec zakończy się mocnym tąpnięciem zza naszej zachodniej granicy: do klubu zawitają reprezentanci i rezydenci kultowego berlińskiego klubu Berghain: Len Faki i Tobias., który wydał w tym roku obiecujący album długogrający. Lubiących nieco lżejsze granie na pewno zadowoli Dj set Nosaj Thing, który zajmie w piątek Patio.

Zdecydowanie jest w czym wybierać i wielkim grzechem byłoby nie pojawić się w Warszawie choć na jeden weekend. Przypominamy, że wszystkie bilety na wydarzenia na Smolnej są dostępne tylko na bramce w klubie.

Poniżej czerwcowy rozkład jazdy na Smolnej w atrakcyjnej formie graficznej:

Nie ma więcej wpisów