Znamy już nie tylko daty ósmej edycji białostockiego festiwalu Up to Date, ale również pierwsze nazwiska artystów, którzy wystąpią we wrześniu na festiwalowych scenach. Trudno nie zgodzić się z organizatorami, piszącymi, że Białystok na dwa dni stanie się miastem brzmiącym wyszukaną elektroniką i niebanalnym rapem, a stadion oraz Pałac Branickich będą drżeć od niskich częstotliwości.

Najbardziej liczna grupa artystów z pierwszego ogłoszenia zasili scenę Technosoul, w tym aż dwa nazwiska, które pojawią się w Polsce pierwszy raz: Marco Shuttle oraz Ancient Methods i Regis, łączący swoje siły w projekcie live Ugandan Methods: tylko dla ludzi o mocnych nerwach, uszach i żebrach! Niezwykłą gratką dla fanów acidu i elektro będzie występ rosyjskiego tajemniczego artysty Gesloten Cirkela, z którym negocjacje trwały długie lata ze względu na to, że występuje dość rzadko. Poza nimi świeży powiew współczesnego techno z Holandii – niezwykle młody producent nthng, związany z wytwórnią Lobster Theremin oraz odkrycie wytwórni Technosoul – warszawski duet Private Press w wersji live.

Onra w wersji live, Robert Piernikowski oraz Pro8l3m to trzej artyści, którzy pojawią się na scenie Electronic Beats hołdującej brzmieniom hip-hopowym i rapowym. Pierwszy z nich to francuski wirtuoz samplingu, który niedawno zamknął swą legendarną trylogię płyt pt. Chinoiseries, niosącą brzmienia z pogranicza elektroniki i instrumentali. Jedyny w tym roku koncert w Białymstoku da Pro8l3m, a połowa duetu Syny – Piernikowski na pewno zaprezentuje materiał z ostatniej płyty „No Fun”.

Ukojenie przed całonocną zabawą daje co roku Centralny Salon Ambientu, gdzie przestrzennymi dźwiękami będą raczyć nas Murcof (projekt Fernando Corony z Meksyku) oraz nasz krajan porównywany często do Bena Frosta – Stefan Wesołowski, który wystąpi w towarzystwie żywych instrumentów.

Przypominamy, że tegoroczny Up to Date odbywać się będzie 8 i 9 września. Razem z pierwszym ogłoszeniem artystów zmianie ulegają ceny biletów. Nowe będą obowiązywać do kolejnego ogłoszenia bądź do wyczerpania puli – bo ta jak zawsze jest ograniczona. Aktualne ceny:
Karnet Centralny Salon Ambientu – 69 PLN
Karnet Stadion – 99 PLN
Karnet FULL – 159 PLN

Nie ma więcej wpisów