Po serii tajemniczych ruchów medialnych takich jak wzmożona aktywność na Twitterze oraz uruchomienie dziwnego streamu ukazującego górzysty, kalifornijski krajobraz Arcade Fire ogłosili oficjalną datę premiery nowego albumu. „Everything Now” ukaże się 28 lipca, a w promującym go kawałku o tym samym tytule pobrzmiewają echa tanecznego poprzednika z 2015 roku.

Podczas kiedy „Reflektor” został wyprodukowany przez Jamesa Murphy’ego, to piąty studyjny krążek Kanadyjczyków ma kilku producentów, są to Steve Mackey z Pulp, Thomas Bangalter czyli jedna druga Daft Punk, Markus Dravs oraz sami Arcade Fire. Płyta będzie dostępna na CD, winylu oraz, co ciekawe, na kasecie. Co więcej, winyl będzie miał aż 20 różnych wersji kolorystycznych, plus okładkę dzienną lub nocną, a wybór tylko jednej na pewno przyprawi wielu fanów o ból głowy.

Wczoraj podczas Primavera Sound w Barcelonie zespół zagrał koncert niespodziankę tym samym zaczynając światową trasę o nazwie „Infinite Content”. Lista artystów, których zaprosili do otwierania koncertów jest co najmniej imponująca, na liście znajdują się m.in. Wolf Parade, Angel Olsen, Phantogram i Broken Social Scene. Kolejny koncert już jutro na tym samym festiwalu, następnie Win Butler i reszta objadą Europę (w tym kilka festiwali), a w sierpniu ruszą do Stanów i Kanady.

Nie ma więcej wpisów