KOLORY to młody, indie-rockowy zespół z Górnego Śląska w składzie: Sebastian Szuła, Krystian Rypka, Michał Smyła i Igor Talarczyk. W 2016 roku wydali EP-kę „Vivid”, a kilka miesięcy temu zaprezentowali pierwszy singiel, który zapowiada debiutancki album.

Zanim usłyszycie ich tego lata na festiwalach, macie szansę dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Kim jesteście?

Jesteśmy czterema chłopakami z wielkimi marzeniami, które z uporem staramy się spełniać.

W jaki sposób określicie swoją muzykę?

Podobno to, co do tej pory stworzyliśmy w wyniku zderzenia naszej energii, można przypisać do rockowej muzyki alternatywnej, ale nie wiadomo co jeszcze powstanie w przyszłości. Ciekawe jest to, że słyszymy również pochlebne słowa od zdeklarowanych fanów innych gatunków. Niektórzy pierwotnie spisywali nas na straty, ale po tym jak usłyszeli naszą muzykę byli pozytywnie zaskoczeni, że trafiamy też w ich gusta. Podsumowując, cały czas pracujemy i rozwijamy się w różnych kierunkach, więc określenie „kolorowa” będzie jak najbardziej na miejscu.

Kim / czym się inspirujecie?

Czerpiemy pełnymi garściami z różnorodnych muzycznych obszarów – od klasyki do współczesnej muzyki rozrywkowej.

Co jest dla Was najważniejsze w tworzeniu muzyki?

Przekazywanie emocji. Większość muzyki powstaje przez wspólną improwizację, dialog instrumentów i pomysłów. To sprawia, że słuchacz dostaje miks naszych interpretacji rzeczywistości. Tą interakcję między zespołem, a odbiorcą można śmiało nazwać magią i energetyczną synergią – jak motylki w brzuchu na pierwszej randce, tylko wiele razy mocniejsze.

Co Was wyróżnia i jest Waszym znakiem rozpoznawczym?

Jeśli pytasz o muzykę, to dobre, selektywne gitarowe brzmienia, nietuzinkowy wokal i dynamika, charakterystyczny puls nadany przez sekcję rytmiczną. Jeśli chodzi o nas, to staramy się mieć dystans do siebie i nie prezentować, tak popularnej wśród młodych zespołów, roszczeniowej postawy. Przede wszystkim dobrze się bawimy.

Jakie są Wasze najbliższe plany związane z muzyką?

Latem zapraszamy na nasze koncerty na Open’erze i Woodstocku. Co więcej, do końca wakacji będziemy mieli dla Was nową partię muzyki. Nie możemy się doczekać Waszych min gdy ją usłyszycie!

Jeśli nie muzyka to…?

Nie ma muzyki, nie ma zabawy.

Nie ma więcej wpisów