Co prawda letni sezon festiwalowy w pełni, ale agencja Groove Control – organizatorzy imprez z cyklu Instytut odbywających się w warszawskim Instytucie Energetyki, nie dają o sobie zapomnieć, odsłaniając kolejne karty i zdradzając coraz więcej tajemnic. Co wiemy na dzień dzisiejszy?

1. Kolejna edycja Instytutu odbędzie się w sobotę, 30 września 2017.

2. Organizatorzy ogłosili dotychczas dwóch artystów, którzy wystąpią w Hali Najwyższych Napięć – są to Alan Fitzpatrick oraz Sam Paganini.

Pierwszy z nich to jeden z bardziej wpływowych artystów współczesnej muzyki elektronicznej, który regularnie gości w najlepszych klubach na całym globie, gdzie przyciąga tysiące fanów swoich charakterystycznych, mocnych i żywiołowych produkcji pełnych emocjonalnych melodii. Oprócz DJ-owania, produkuje i szefuje wytwórni We Are the Brave. W swojej twórczości zdarza mu się łączyć energetyczne wokale z rytmicznymi bębnami czy mieszać techno z funkowymi brzmieniami czy jungle. Jedno jest pewne – wie jak poruszyć umysły, ciała i dusze produkcjami najwyższej jakości.

 

Sam Paganini słynie z kolei z porywających, seksownych i mrocznych setów. „Rave” z jego entuzjastycznie przyjętego albumu Satellite natychmiast stał się ponadczasowym klasykiem, który przez ponad półtora roku okupował  listę najlepiej sprzedających się utworów na Beatport i zdobył ponad 10 milionów wyświetleń na YouTube, stając się najczęściej odtwarzanym utworem techno w historii. Stylistyczne eksperymenty Paganiniego nie tracą na sile, wiodąc przez wyjątkowe płyty wydane w najlepszych wytwórniach oraz emocjonujące występy, będące obiektem pożądania promotorów z całego świata.

 

3. Na pniu zeszły dwie pierwsze partie biletów: Loyalty dla uczestników poprzedniej edycji oraz Early Birds. Aktualnie w sprzedaży jest druga pula biletów w cenie 125 zł. III Pula to już 155 zł – spieszcie się więc.

 

4. Alan Fitzpatrick i Sam Paganini wystąpią w Hali Najwyzszych Napięć, ale organizatorzy nie zapominają też o Hali Wysokich Napięć. Do dotychczas ogłoszonego składu dołącza Johannes Heil z występem live.

Jako artysta nie daje się zamknąć w schematy – każdy jego album stanowi odbicie refleksyjnego spojrzenia na świat i nie zamyka się wyłącznie w jednym gatunku – bardziej różnorodnie przechodzi przez techno, dub czy ambient. Produkuje utwory, które nie tylko nie pozwalają przestać tańczyć, ale także stanowią podstawę do oddania się refleksji. Na pewno podczas jego występu live usłyszymy kawałki z ostatniej EP-ki „Exile007”, wydanej w kwietniu tego roku.

 

Czekamy na kolejne ogłoszenia i odliczamy do września – zdecydowanie będzie to bardzo fajny dzień chłopaka, nie tylko dla techno chłopaków, ale techno dziewczyn.

Nie ma więcej wpisów