Tradycją już stał się cykl jesiennych beforów przed Festiwalem World Wide Warsaw. Tym razem czas na porządną rozgrzewkę przed edycją 2018 – w warszawskim kinie Luna wystąpią w wersjach live duet Bicep oraz Ross from Friends.

 

Bicep to dwóch panów – Matt McBriar i Andy Ferguson, urodzonych w Belfaście, a obozujących aktualnie w Londynie. Choć na scenie elektronicznej działają już ładnych parę lat i zdążyli zdobyć renomę jako bardzo utalentowani DJ-e i producenci, tak ich debiutancki album jest dopiero w drodze i ujrzy światło dzienne 1 września tego roku. Jak brzmi Bicep? Duet bazuje na brzmieniach klasycznego house’u, techno, electro i italo disco, ucieleśniając klimat starych rave’ów z UK. Szczególnie słychać to w drugim singlu „Glue”.

W 2016 roku zaczęli eksperymentować ze swoimi występami live, w które angażują swoje niezaprzeczalne talenty do wyszukiwania zapomnianych muzycznych perełek oraz zamiłowanie do grania w stylu, którego trudno podrobić – trochę psy-trance, starego IDM-u, chicago house’u podkręconego do poziomu klubowych petard. Na pewno warto przeżyć to na własnej skórze!

 

Ross from Friends to jeden z przedstawicieli modnego ostatnio gatunku outsider house, zawierającego się w brzmieniach house i techno w estetyce lo-fi. Tak naprawdę nazywa się Felix Weatherall, a swoją ksywkę zawdzięcza jednemu z bohaterów oldschoolowego już serialu „Przyjaciele”. Za sprawą kawałka „Talk to Me You’ll Understand” przygarnęła go wytwórnia Lobster Theremin, gdzie w 2017 wydał EP-kę w jej sublabelu Distant Hawaii.

Twórczość Rossa to szorstkie i melodyjne tekstury w rytmice housowej, wzbogacone o miękkie sample wokalne – wpadają od razu w ucho oraz mimowolnie poruszają ciało i duszę. Być może to wpływ, że Felix dorastał wśród brzmień Hi-NRG oraz italo disco oraz że sporą miłość do muzyki klubowej zaszczepił w nim jego ojciec. Trudno zatrzymać  kreatywność artysty – w 2017 wydał już 2 EP-ki: „Don’t Sleep, There are Snakes” oraz „Outsiders” – na pewno utwory z nich pojawią się w jego występie live, którego osobiście jestem bardzo ciekawa.

Kiedy: 24 listopada (piątek)

Gdzie: Warszawa, Kino Luna (ul. Marszałkowska 28)

Start: 22:00

Wstęp: 30 PLN / 40 PLN

Nie ma więcej wpisów