Festiwal Domoffon już w ten weekend. Sprawdźmy, co nowego w temacie aktualnego rozkładu jazdy, biletów oraz dodatkowych atrakcji, które czekają nas w Łodzi.

 

W lipcu do grona artystów, którzy wystąpią na festiwalu, dołączyli: Jonas Kopp, Clock DVA, An On Bast, a także między innymi Coals, Charlie, Olivia, Job Karma, soniamiki  i Mazut. Znany jest już cały program imprezy, który uległ delikatnej modyfikacji.

Organizatorzy przychylili się do sugestii uczestników, przesuwając występy Anthony’ego Rothera i Clock DVA, tak że nie pokrywają się już ze sobą. Z powodu odwołania części trasy koncertowej Grega Foxa, drugiego dnia festiwalu zamiast niego zaprezentuje się połówka duetu Syny – szczeciński producent Przemysław Jankowiak, kryjący się pod aliasem 1988, który całkiem niedawno wydał krążek zatytułowany “Gruda”,będący kontynuacją klimatu ostatniej płyty Synów pod nazwą “Orient”.

Poniżej aktualny timetable:

Zdjęcie użytkownika DOMOFFON Festiwal.

 

Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie cykl spotkań Kosmopolitania. Jego pomysłodawca – Marcin Pryt, razem z grupą bliskich przyjaciół i mecenasów od 2011 organizuje mniej lub bardziej systematycznie w różnych miejscach koncerty, wykłady i projekcje filmowe. Od 2011 roku do dziś odbyło się 30 spotkań.

Kosmopolitania #31 (2.09.2017) poświęcona będzie związkom między perspektywami plastycznymi włoskich aerofuturystów a współczesnymi technologiami komputerowymi. Poprowadzi je Przemysław Strożek, Pracownik IS PAN, autor dwóch książek: „Marinetti i Futuryzm w Polsce” (2012) „Nic, to znaczy wszystko. Interpretacje niemieckiego Dada”, a także kurator wystawy w łódzkim MS2 „Enrico Prampolini. Futuryzm, scenotechnika i teatr polskiej awangardy”.

Podczas Kosmopolitanii #32, Wojciech Orliński – autor biografii Stanisława Lema, wydanej w sierpniu 2017 przez Czarne „Lem. Życie nie z tej ziemi” – przedstawi nowe spojrzenie na twórczość pisarza z perspektywy jego dramatycznych losów życiowych i rzeczywistości w PRL.

Aktualne ceny karnetu na trzy dni to 130 zł (III pula), pojedyncze to z kolei 50 zł, 80 zł, 30 zł za piątek, sobotę i niedzielę.

Nie ma więcej wpisów