Poniższa playlista może służyć jako pocieszenie w ciężkich chwilach, może być soundtrackiem do tego, aby się nad sobą poużalać i wypłakać w samotności, albo po prostu z ciekawością posłuchać kilkunastu pięknych piosenek o miłości (tej nieszczęśliwej). Jak przystało na taką tematykę niektóre wersy brzmią dramatycznie i rozdzierająco, ale czy to nie za tą szczerość kochamy tych wykonawców jeszcze bardziej?  Za niektórymi z tych piosenek kryją się historie, które przeszły do historii popkulury.

„Silver Springs”, napisane przez Stevie Nicks, opowiada o jej rozstaniu z Lindseyem Buckinghamem. Utwór oryginalnie znalazł się na stronie B singla „Go Your Own Way” (dotyczącego tego samego związku). „The Asphalt World” Suede dotyczy Justine Frischmann, liderki Elastici, która to zostawiła Bretta Andersona dla Damona Albarna, który z kolei kilka lat później napisał o niej „No Distance Left to Run”. Trochę nowszą historią jest „Eventually” i w zasadzie cały album „Currents” dotyczący rozstania Kevina Parkera z Melody Prochet z Melody’s Echo Chamber. „The End of the World” za to jest nowoczesną i trochę przybrudzoną wersją ballady Skeeter Davis z lat 60.

Za każdą z tych piosenek stoi jakaś historia, ale nawet jeśli nie znamy obu stron z imienia i nazwiska to warto wsłuchać się w każdą.

Obserwuj profil musicis.pl w Spotify i otrzymuj powiadomienia o kolejnych playlistach >>>

Nie ma więcej wpisów