Trio stanowiące projekt Wawrzyńca Dąbrowskiego powraca po dwóch latach z premierowym materiałem. Dobrze przyjęty album „Over the Fence…And Far Away” został okraszony długą trasą koncertową, podczas której muzycy zwiedzili całą Polskę. Teraz jednak przyszła pora na muzyczne nowości i zapowiedź drugiej płyty.

Singiel „Black Disease” ma tak naprawdę trzy części. Tytułowa kompozycja to stosunkowo mroczny, folkowy utwór z donośną perkusją i przewagą wokaliz nad śpiewanym tekstem. „Haystack” stanowi jego przeciwieństwo. Jest radosnym, niemal skocznym i beztroskim utworem z naleciałościami country. Krótki „Horizon” wzbogaca singiel – piosenka znalazła się tam jako bonus.

Album „Tales from a Whale’s Belly” ukaże się 25 stycznia – dokładnie dwa lata od premiery swojego poprzednika. Tajemniczy tytuł może skrywać jeszcze więcej niezbadanych dźwięków, o czym, na razie trochę nieśmiało, zdają się mówić premierowe utwory. Nie zaszkodzi poczekać na premierę, a potem łapać chłopaków na trasie – bo z pewnością ponownie wpadną i do najmniejszych miejscowości.

Nie ma więcej wpisów