Przedstawiciel prestiżowej wytwórni Erased Tapes Records (Ólafur Arnalds, Kiasmos, Rival Consoles, Nils Frahm) oraz były członek grupy GusGus przyjedzie do Polski promować swoją solową płytę.

Högni znany jest też z zespołu Hjaltalín, który osiągnął wiele nie tylko na islandzkiej, ale również międzynarodowej scenie muzycznej. Teraz postanowił wydać solową płytę. Premiera albumu „Two Trains” odbędzie się 20 października. Stanowi ona zarazem debiut artysty w wytwórni Erased Tapes, która zrzesza pod swoimi skrzydłami muzyków prezentujących głównie subtelne, neoklasyczne lub ambientowe brzmienia. To nie przypadek, gdyż Högni właśnie w balladową i melancholijną otoczkę obrał swój materiał. Przeważać tam będą, oczywiście oprócz wokalu artysty, brzmienia smyczkowe i fortepianowe. Nie obędzie się również bez chóru, zaangażowanego specjalnie na tę okazję.

Islandczyk wystąpi w Polsce w towarzystwie tria, a na scenie pojawi się również President Bongo, inny z byłych członków GusGus. Koncert odbędą się w Katowicach (Kinoteatr Rialto – 7.12), Warszawie (Cafe Kulturalna – 8.12) i Poznaniu (10.12 – Scena na Piętrze).

Nie ma więcej wpisów