Od kilku dni mamy kalendarzową jesień, a tymczasem w krakowskim klubie Szpitalna 1 nadchodzi wielkimi krokami jesień bez kompromisów. Czego możemy się spodziewać?

Wrzesień zakończy kolejna impreza z cyklu Playmate, gdzie na zaproszenie klubu pojawi się berliński rezydent CEM. W tym miesiącu z przerwy wakacyjnej wróci Radar, na którym zagra włoski producent i DJ – Nick Anthony Simoncino, związany z Mathematics, Skylax, TLR’s Crème  oraz przede wszystkim z L.I.E.S – wytwórni należącej do Rona Morelliego. Na pewno po właścicielu gigantycznej kolekcji płyt winylowych (ponad 10 000) należy spodziewać się doskonałej selekcji zarówno z gatunku detroittechno jak i classic house.

W październiku z kolei pierwsza odsłona Why so Silent?, na której wystąpi kurator cyklu Blazej Malinowski, a także rezydenci klubu: Olivia i Chino. Jest to inicjatywa naprawdę godna uwagi – to cykl pokazów kina niemego z muzyką na żywo, wybraną przez zaproszonych muzyków. Tytuły filmów do których zagrają artyści zostaną podane podczas wydarzenia. Po głębokim zatopieniu w ambientach w imprezowy nastrój wprowadzi uczestników Ontal – dwóch Serbów, którzy specjalizują się w szorstkich i mechanicznych sekwencjach, wprowadzających apokaliptyczną i gęstą atmosferę podczas swoich setów.

Po raz pierwszy odbędzie się także Krak Up Pierwszy, za którym stoi ekipa TECHNO TECHYES. Zaprosili oni Jacopo – szefa berlińskiej wytwórni Midgar, który wystąpi razem z Shaded Explorer, przy wsparciu Deep Impact Crew.

Innymi atrakcjami października będą występy June (Tsampikos Fronas) oraz Anthony’ego Rothera, który miał okazję gościć w Polsce przy okazji Domoffon Festiwal. Temu ostatniemu towarzyszyć będą Map.ache z Manamana oraz Polo, którzy ze swoimi house’owymi produkcjami będą stanowić doskonałe uzupełnienie do mrocznego i odhumanizowanego techno legendy muzyki elektronicznej. Warto wiedzieć, że tej nocy Rother zagra ADJ set (Artistic DJ set) – unikalny występ, oparty tylko o własne produkcje, których nie wydaje komercyjnie – co nadaje mu więcej cech niepowtarzalności i wyjątkowości.

Jesienią startują też nowe cykle. Kraków ugości śląski cykl Module, którzy zaprosili Invite (Tima van Paradijsa) – człowieka-orkiestrę: właściciela wytwórni muzycznej Invite’s Choice, stojącej za jednym z najbardziej rozpoznawalnych serii podcastów Invites Choice. Obok niego pojawi się Remco Beekwilder z Holandii.

Tradycyjnie listopad dedykowany jest świętowaniu urodzin klubu Szpitalna i choć nieznane są jeszcze ich szczegóły, to na pewno celebracje będą trwały przez kilka dni. Oprócz tego trochę litewskiego eklektyzmu od Ernestasa Sadau oraz powiewu Francji od December, wydającego dla Jelaous God oraz Blackest Ever Black.

Zimą z zasady jest zimno, ale pierwsze mrozy powinny zostać odparte przez występ DJ Hausa, o którym na mieście mówi się, że jego selekcja wpływa pozytywnie na ilość serotoniny w organizmie. Brytyjczyk będzie gościem ostatniej w tym roku odsłony cyklu “Szpitalna 1 prezentuje”, który współorganizowany będzie z katowickim Szokiem. Wraz z Violet – portugalską producentką specjalizującą się w zmutowanych dźwiękach mocnego techno, w grudniu wystąpi rezydent klubu Golden Pudel – Good News.

Klub już nieraz pokazał swoje zainteresowanie bieżącymi sprawami miejskimi (akcja nasadzania drzew), dlatego podany program muzyczny to nie wszystko. Imprezy na Szpitalnej będą urozmaicane także przez spotkania poimprezowe w systemie zmiany porannej oraz popołudniowej: świętowanie miłości do muzyki oraz dyskusje na tematy dotyczące problemów współczesnej kultury klubowej. Klub już nieraz pokazał swoje zainteresowanie bieżącymi sprawami miejskimi (akcja nasadzania drzew). Będzie się działo!

 

 

Jesienna kalendarium w pigułce poniżej:

 

29.09 Playmate Sauna w/ CEM

30.09 We Are Radar: Simoncino (LIES/ Mathematics/ IT) Earth Trax

05.10 Why So Silent #34 KRK w/ Olivia, Chino Live & Blazej Malinowski

06.10 Krak Up Pierwszy

07.10 NIC #07 w/ Ontal

20.10 Deep Impact presents: Midgar label w/ Jacopo & Shaded Explorer

21.10 Mødule pres. Invite (Invite’s Choice)

27.10 Szum w/ June live (Suction)

28.10 Anthony Rother | Patchlab Festival & Szpitalna1

04. 11 We Are Radar: Ernestas Sadau & December

14.11-18.11 II Urodziny Klubu Szpitalna 1

02.12 Mødule pres. Remco Beekwilder (Monnom Black / Self Reflektion)

08.12 Szpitalna 1 x SZOK pres. DJ Haus

16.12 We Are Radar: Violet & Good News

Nie ma więcej wpisów