Na ich debiutancki krążek, z całą pewnością można zaliczyć do jednego z najbardziej wyczekiwanych w ostatnich latach. Każdy, kto zetknął się z ich utworami z dotychczas wydanych EP-ek, po prostu chciał więcej. Młodzi, zdolni Ślązacy lada chwila wypuszczą w świat swój pierwszy longplay. Teraz dzielą się z nami premierowym kawałkiem.

Na tydzień przed premierą Coals prezentują kolejny singiel. Po barwnym klipie do „VHS Nightmare”, przyszedł czas na tytułowe nagranie. Płyta „Tamagotchi” ukaże się już 13 października nakładem TBA Music/Wydawnictwo Agora.

Według zapowiedzi utwór ten ma najwięcej cech charakterystycznych dla całego albumu. „Give me my Tamagotchi” – nawołuje Katarzyna Kowalczyk, wprawiając stylistyczny kalejdoskop w ruch. Kawałek kryje w sobie zarówno przaśne klawisze przywodzące na myśl synthpop lat 90, jak i połamane, trapowe beaty. Tak zaskakujące, lecz przemyślane zestawienie sprawia, że piosenka staje się różnobarwnym, retro-nostalgicznym hymnem.

Cały album „Tamagotchi” to materiał bardzo współczesny, choć przesiąknięty nostalgią. Słychać tu inspiracje folkiem i klipami z MTV, które łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie.

Nie ma więcej wpisów