Organizatorzy zdradzili już pierwszych wykonawców, którzy na przełomie zimy i wiosny wystąpią w Warszawie w ramach festiwalu World Wide Warsaw. Ogłoszenia można streścić krótko: jest na co czekać.

Chociaż przez trzy lata istnienia World Wide Warsaw przez imprezę przewinęło się mnóstwo artystów, zawsze ich wspólnym mianownikiem był rozwój. Idąc tym tokiem kolejną edycję festiwalu otworzy Kelela. Artystka, u której ów rozwój obrał niesamowite rozmiary. Od 2013 roku z drobnej artystki z mixtapem na koncie stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych solistek nowoczesnego R&B. Wystarczy powiedzieć, że znalazła się gościnnie na albumach takich gwiazd jak Danny Brown, Gorillaz, Clams Casino czy Solange. Ten pełen sukcesów rajd przypieczętowała albumem „Take Me Apart” wydanym na początku października. Następca EP-ki „Hallucinogen” z 2015 roku stanowi spójny materiał pełen alternatywnego R&B pomieszanego z wpływami popu, wonky i UK bassu. Kelela czaruje tam nie tylko inspiracjami, ale też emocjonalnym wokalem, a całość przypieczętowana jest nieskazitelną produkcją. Kameralny występ w Teatrze WARSawy pozwoli wgłębić się w te dźwięki jeszcze bardziej. Artystka otworzy festiwal 20 lutego.

Drugi artysta zaspokoi oczekiwania słuchaczy ukierunkowanych na bardziej hip-hopowe brzmienia. Rejjie Snow pojawi się w Warszawie ze swoim nowym albumem „Dear Annie”, który ma się ukazać w tym roku. Premiera debiutanckiej EP-ki rapera („Rejovich”) miała miejsce cztery lata temu, oczekiwania są więc ogromne. Artysta przyciąga uwagę głównie ze względu na jazzujący styl swoich utworów i flow, będące po części wynikiem jego jamajskich korzeni. Jego występ również odbędzie się w Teatrze WARSsawy, jednak ponad miesiąc później – 27 marca. Będzie to koncert zamknięcia imprezy.

Bilety na oba wydarzenia można już kupować w aplikacji Going. Koszt pierwszego to 89 PLN, a drugiego 65 PLN. Kolejnych ogłoszeń World Wide Warsaw możemy się zapewne spodziewać już niedługo.

Nie ma więcej wpisów