Chociaż szwedzki raper ze swoją ekipą są w Polsce stosunkowo częstymi gośćmi, każdy ich koncert niesie sporą dawkę nowego. A to dlatego, że Yung Lean jest bardzo płodnym artystą, który mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo mixtape’ów i albumów. Teraz przed fanami zaprezentuje najnowszy z nich.

Yung Lean wbił się w świadomość wielu słuchaczy jako swoisty internetowy mem. Taki wizerunek poniekąd jest zgodny ze stylem Szweda, nie należy jednak zapominać, że Jonatan jest kimś znacznie więcej. Pierwszym mixtapem zadebiutował już w wieku 17 lat, dając tym samym początek subkulturze sad boys. Ze statusu internetowego rapera wskoczył klasę wyżej, stając się głosem zmęczonych życiem mieszkańców wielkich metropolii. I chociaż brzmi to infantylnie, depresyjne flow i image Yung Leana rzeczywiście stały się środkiem wyrazu uniwersalnych obaw młodego pokolenia.

Poza tym, pomimo tej całej, być może nawet naciąganej, filozoficznej otoczki, muzyka Yung Leana jest zwyczajnie chwytliwa. Czy to w momencie, w którym za podkład służą rozciągnięte cloud rapowe bity, czy gdy w ich miejsce wchodzi agresywny trap rap. To jednak nie jedyny sposób wyrazu Szweda. Najnowsze single zdradzają, że mimo wydanych w ciągu czterech lat dwóch albumów i trzech mixtape’ów, jego pomysły się nie wyczerpały. Najnowsze dokonania rapera poruszają się po różnorakich popowych obszarach, od najbardziej oczywistego pop rapu, przez ambient pop, na alternatywnym R&B kończąc. Mało kto podejrzewał, że Yung Lean będzie w stanie zaprezentować coś całkowicie nowego, nie wychodząc jednocześnie ze swojej introwertycznej otoczki. O tym, czy ten kierunek jest chwilową zajawką, czy świeżym pomysłem na przyszłość, przekonamy się już 10 listopada, gdy ukaże się album „Stranger”.

Właśnie w ramach promocji tej płyty Yung Lean pojawi się w dwóch polskich miastach. 26 listopada artysta wystąpi w krakowskim Klubie Kwadrat, natomiast 30 listopada przyjedzie do Warszawy, aby dać koncert w Progresji. Za organizację koncertów odpowiada agencja Follow the Step.

Kiedy: 26.11
Gdzie: Kraków, Klub Kwadrat (ul. Skarżyńskiego 1)
Wstęp: 110 PLN

Kiedy: 30.11
Gdzie: Warszawa, Progresja (ul. Fort Wola 22)
Wstęp: 110 PLN

Nie ma więcej wpisów