Fani instrumentalno-elektronicznej twórczości Theodore mają powody do radości. Grecki kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista wypuści w listopadzie pierwszy singiel ze swojej nadchodzącej płyty, której premiera zaplanowana jest na wiosnę.

Na razie Theodore jest oszczędny w newsach na temat nadchodzącego krążka, czym mocno testuje testuje cierpliwość swoich fanów. Zarówno tytuł utworu, jak i całego albumu owiane są jeszcze tajemnicą.

Muzyka Theodore nawiązuje w specyficzny sposób do jego ojczyzny – w dużej mierze inspirowana jest wspomnieniami i obrazami z dzieciństwa, które prowadzą go do głębokich filozoficznych przemyśleń, których forma również zaprojektowana jest
ambitnie. Połączenie klasycznej kompozycji z elementami elektroniki i wyrafinowanymi wizualizacjami to przewodni motyw utworów, które nabierają dzięki temu kinematograficznego brzmienia. Melanż inspiracji, którymi naładowana jest sztuka Theodore – od Pink Floyd i Radiohead po tradycyjną grecką muzykę folkową zaprowadziły go do występów z takimi artystami jak Sigur Ros czy nagraniami w Church Studios.

Nie ma więcej wpisów