Share Now. New Media & Music to cały pakiet działań, które mają na celu połączyć nowe media z debiutującymi artystami i pokazać potencjał tych środków przekazu w promocji muzyków w kraju i za granicą. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Warszawie konferencja i showcase z udziałem polskich i zagranicznych wykonawców.

19 listopada już o 9:00 ruszy rejestracja na konferencję, której szczegółowy plan dostępny jest tutaj. Jako prelegenci wypowiedzą się m. in. Steve Nash i Wojtek Urbański. Cała oficjalna część odbędzie się na terenie Campus Warsaw przy ulicy Ząbkowskiej 33C. Na wieczór przewidziano atrakcje koncertowe. W klubie Miłość Kredytowa 9 pojawi się czterech artystów, którzy, zgodnie z tegorocznym założeniem konferencji, reprezentują kraje słowiańskie i nadbałtyckie.

Przedstawicielem Polski będzie Yoachim. Młody artysta nie mający jeszcze na swoim koncie długogrającej płyty, ale zdobywający coraz większą popularność za sprawą umiejętnego łączenia dojrzałych tekstów i inspirowanej techno elektroniki. W ubiegłym roku zaprezentował EP-kę „Isn’t That Gone” z czterema utworami, w tym przebojowym „Again” i niepokojącym „Forest”. Późniejszy okres przyniósł jeszcze premierę singla „Storm”, osadzonego w podobnych klimatach. Śledząc współczesne trendy w ciemno można obstawiać, że w niedalekiej przyszłości osiągnie sukces. Czemu więc nie sprawdzić go na żywo, zanim to się stanie?

W Kredytowej wystąpią również NOËP i Walter Schnitzelsson. Ten pierwszy to tak naprawdę Andres Kõpper, estoński artysta będący zarówno tekściarzem, wokalistą, jak i performerem. W ciągu dwóch lat od premiery debiutanckiego singla („Move”) zdążył zajść w świadomości internautów naprawdę daleko, o czym świadczą wyniki odtworzeń jego utworów na Youtube i Spotify (przekraczające odpowiednio milion i siedem milionów). Jako jednoosobowy projekt świetnie się sprawdza również w warunkach koncertowych, o czym będzie okazja się przekonać. Natomiast Walter Schnitzelsson to słowackie trio, mające upodobanie w gitarowym graniu, czy to indie rockowym, czy rock and rollowym. W ich muzyce drzemie energia, którą są na pewno w stanie przekazać również na żywo.

Poza tym w programie Share Now Festival znalazło się miejsce na artystkę wyjątkową. Mowa o Kedr Livanskiy, rosyjskiej producentce i DJce, która wydaje się wytyczać nowe szlaki w muzyce wschodnioeuropejskiej. W ubiegłym roku podzieliła się EP-ką „January Sun”, będącą zarazem jej wejściem do świadomości słuchaczy poza Rosją. Wcześniej bowiem ten materiał pojawił się nieco okrojonej wersji pod rosyjskim tytułem. Niedawno zadebiutowała wyczekiwanym długogrającym albumem „Ariadna”. Wszystkie jej kompozycje są niesamowicie wciągającym mariażem hypnagogic popu, outsider house’u i ambient popu, czerpiącym ze stylistyki syntezatorowej muzyki późnego Związku Radzieckiego. Wynika to poniekąd z sytuacji samej Kedr (a właściwie Yany Kedriny), która urodziła się niedługo przed rozpadem ZSSR i dorastała w świecie dwóch porządków. Na jej twórczość wpływ mają również Aphex Twin i Boards of Canada, a także Lauren Halo i Inga Copeland. Pierwiastek popu wziął się natomiast od MTV, bardzo ważnego medium w życiu artystki. Jej koncert nie tylko zapowiada się na wspaniałe muzyczne doświadczenie, ale da też szanse konfrontacji muzyki polskiej i rosyjskiej, które łączy przecież wiele elementów wspólnych.

Kto: Kedr Livanskiy, Yoachim, NOËP, Walter Schnitzelsson
Kiedy: 19.11
Gdzie: Warszawa, Miłość Kredytowa 9 (ul. Kredytowa 9)
Start: 19:00
Wstęp: 15 PLN

Nie ma więcej wpisów